Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Шенгенська угода потребує доопрацювання, а виконання планів розподілу біженців по країнах Євросоюзу за квотами визначить подальшу долю цієї угоди.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
"У нас є Шенгенська угода, і правда в тому, що протягом багатьох років ми довіряли один одному і встановили прикордонний контроль на зовнішніх кордонах Європейського Союзу", - сказала вона.
"І, як це було у ситуації з економічним і валютним союзом, що стосується управління Шенгенською зоною, ми не змогли пройти весь шлях з точки зору політичних рішень", - зазначила канцлер.
Раніше цього року Німеччина вже заявляла, що Шенгенська угода в небезпеці. Цього року Німеччина готується прийняти 800 тис. мігрантів, більш ніж половина з яких прибудуть з Африки та Близького Сходу.
За даними прикордонного агентства ЄС Frontex, від початку 2015 року кордони Євросоюзу перетнули 1,2 млн біженців.
У вересні 2015 року країни-члени ЄС на підставі квот, що залежать від чисельності населення, території та економічної ситуації в державах, домовилися прийняти біженців із Близького Сходу й Африки. Невдоволення цим рішенням висловила низка країн. Так, уряди Словенії, Словаччини та Угорщини почали встановлювати вздовж своїх кордонів паркани.
Шенгенська зона була створена у березні 1995 року, коли скасували прикордонний контроль на внутрішніх кордонах між сімома державами: Бельгією, Францією, Німеччиною, Люксембургом, Нідерландами, Португалією та Іспанією. Наразі Шенгенська зона складається з 22 держав ЄС, а також Ісландії, Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейну.