Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс (Yanis Varoufakis) відкинув припущення, що Греція виступає на підтримку Росії в ситуації навколо українського конфлікту.
Про це повідомляє агентство Рейтер з посиланням на особистий блог Варуфакіса.
Згідно з повідомленням Варуфакіса в його особистому блозі, ЗМІ спотворили позицію нового лівого уряду щодо санкцій проти Росії, і Греція не має наміру ветувати нові антиросійські обмеження. За його словами, Афіни не виступають проти розширення санкцій, а лише висловили главі європейської дипломатії Федеріці Могеріні невдоволення відсутністю консультацій з грецькими дипломатами з цього питання.
За словами Варуфакіса, міністр закордонних справ Греції Нікос Котзіас (Nikos Kotzias) сказав колегам в уряді у вівторок, 27 січня, що з новинних бюлетенів йому стало відомо, що ЄС одностайно схвалив санкції проти Росії.
"Проблема в тому, що його (Котзіаса - ред.), і новий грецький уряд ніколи не питали (про введення санкцій проти Росії - ред.), - написав Варуфакіс у своєму блозі. - Таким чином, зрозуміло, що питання не у згоді чи незгоді нашого нового уряду з новими санкціями щодо Росії. Питання в тому, чи вважається наша позиція одразу зрозумілою, коли нам навіть не кажуть, про що йде мова".
Разом з тим, зазначає Рейтер, складається враження, що уряд прем'єр-міністра Алексіса Ципраса не підтримує політику решти країн-членів ЄС щодо Росії. Про це свідчать, зокрема, коментарі міністра енергетики Панайотіса Лафазаніса (Panagiotis Lafazanis), який заявив, що Афіни виступають проти санкцій і "у нас немає розбіжностей з Росією".
Раніше новий прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, який склав присягу 26 січня, виступив проти заяви ЄС, у якій провина за ескалацію конфлікту в Україні покладається на Росію і пропонується ввести чергові антиросійські санкції. Греція має право заблокувати рішення про нові обмежувальні заходи проти Росії.
Згідно з проектом документа, підготовленого для засідання міністрів закордонних справ країн-членів ЄС (відбудеться у четвер, 29 січня), антиросійські санкції, введені в березні 2014 року, продовжать до грудня 2015 року. Крім того, ЄС може ввести подальші обмеження на доступ російських компаній до європейських фінансових ринків і технологій у нафтовій та газовій сферах. Крім цього, Росії можуть заборонити розміщувати держоблігації на європейських біржах.
Спікер Європейського парламенту Мартін Шульц, який має зустрітися з Ципрасом пізніше в четвер, сказав, що Греція не може одночасно намагатися домовитися з Європою про списання своїх боргів і виступати на підтримку Росії.
"Ви просто не можете, з одного боку, просити Європу проявити солідарність зі своєю країною, як це робить пан Ципрас, а потім першим офіційним кроком відхилятися від спільної європейської позиції", - підкреслив він.