Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала владу провінції Ачех на півночі Індонезії до негайного скасування нового закону про покарання батогом спійманих "на гарячому" одностатевих коханців і викритих у подружній зраді.
Про це 29 вересня повідомляє агентство Рейтер.
Правозахисники стверджують, що цей закон сприятиме зростанню гомофобії та утискам сексменшин.
Для спійманих "на гарячому" одностатевих коханців закон передбачає покарання у вигляді 100 ударів батогом, 100 місяців в'язниці або штрафу у розмірі 1000 грам золота. Також закон передбачає покарання за сексуальні злочини, публічний прояв почуттів людьми, які не перебувають у шлюбі, подружню зраду і секс із неповнолітніми.
"Цей закон лише сприятиме клімату гомофобії, страху і переслідувань в Ачеху, з яким багато хто вже зіткнувся", - заявив директор регіональної програми Amnesty International з Азіатсько-Тихоокеанського регіону Річард Беннет після того, як відповідний закон ухвалили в суботу, 27 вересня.
"Закони, що передбачають кримінальну відповідальність за позашлюбний секс використовуються поліцією невідповідно і карають жінок. Вони також є стримувальним фактором для жінок, які повідомляють про згвалтування і сексуальне насильство, які тепер боятимуться звинувачень у сексуальних стосунках поза шлюбом", - додав він.
У 2005 році, після 30 років громадянської війни, влада країни і угруповання "Вільний Ачех" підписали угоду, що надає провінції статус спеціальної автономії. Згідно з документом, повстанці повністю відмовилися від вимоги незалежності провінції і припинили збройну боротьбу. Натомість Ачеху надано статус "особливої автономії", і уряд пообіцяв вивести війська з регіону.
Ачех - єдина індонезійська провінція, де в основі законодавчої системи лежать закони шаріату. Через це релігійна поліція провінції неодноразово утискала жінок, які не носять головну хустку або носять занадто відвертий одяг, а також людей, що вживають алкоголь, і любителів азартних ігор.
За даними Amnesty International, з 2010 року в провінції Ачех 156 осіб покарано ударами палиці за азартні ігри, продаж продуктів харчування під час Рамадану, вживання алкоголю, а також за злочин під назвою "кхалват" - обійми або прогулянки тримаючись за руки.
За словами Беннета, побиття палицями або батогом - "жорстоке, нелюдське і покарання, що
принижує гідність і явно забороняється у міжнародному праві".
Одностатеві стосунки не заборонено кримінальним кодексом Індонезії, однак є табу у багатьох консервативних частинах країни з найбільшим у світі мусульманським населенням.