Кіпр не погодиться прийняти кредитну допомогу від іноземних позичальників на нинішніх умовах. Про це президент країни Дімітріс Крістофіас заявив грецькому телебаченню.
За словами голови держави, "неоліберальний" метод боротьби з кризою здатен занапастити. "Це видно в Греції", - заявив він. Президент запевнив, що ніколи не погодиться на кредитну угоду, яка зобов'яже країну розпродати прибуткові підприємства та відмовитися від підвищення зарплат у міру зростання інфляції.
Програму економії для Кіпру, як і для Греції, розробили ЄЦБ, МВФ і Єврокомісія. Афіни дотримуються запропонованої програми вже більш ніж два роки; за цей час грецькій економіці не вдалося повернутися до зростання і впоратися з безробіттям.
Крістофіас, комуніст і переконаний прихильник робітників, зазначив, що Кіпр не відмовляється від допомоги навідріз, а робить зустрічні пропозиції. Президент побоюється, що заходи економії, пропоновані кредиторами в обмін на позикові кошти, призведуть до ще більшого скорочення економіки, яка вже в рецесії - цього року очікують скорочення ВВП на 1,5%.
Обсяг позик, які Кіпр запросив у міжнародних кредиторів, за неофіційною інформацією, становить 10-13 мільярдів євро. Як повідомляли ЗМІ в липні, уряду країни потрібно чотири мільярди євро, ще дев'ять мільярдів необхідно банкам. ЄС, ЄЦБ і МВФ ще не ухвалили рішення про виділення Кіпру коштів.
У середині червня Кіпр також звернувся по кредити до Росії. Наприкінці вересня в Мінфіні повідомляли, що питання про видачу п'яти мільярдів євро опрацьовується.