>
Спецтема
Олимпиада-2018

Голландська ковзанярка Йорін тер Морс стала олімпійською чемпіонкою на дистанції 1 500 м

Після перемоги Морс актив збірної Нідерландів поповнився п'ятою золотою нагородою Пхьончхана.

Від перемог представників команди Нідерландів на довгому овалі олімпійська громадськість починає поступово втомлюватися. П'ять «пострілів» - п'ять «попадань». Нашим би біатлоністам таку точність.

Ось і на дистанції 1 км перемогла представниця Країни тюльпанів. Йорін тер Морс попутно встановила і новий олімпійський рекорд на цій дистанції, побивши на 0,27 сек. рекорд 16-річної давнини американки Кріс Вітті. Відтепер рекорд Олімпіад на 1 000 м дорівнює 1:13.56.

До речі, японка Нао Кодайра, яка зайняла друге місце, також перевершила попереднє досягнення Вітті, програвши чемпіонці 0,26 сек.

Замкнула п'єдестал ще одна представниця Країни ранішнього Сонця - Міхо Такагі (+0,42).

Олімпійська чемпіонка Пхьончхана на дистанції в 1,5 разу довшій голландка Ірен Вюст була на фініші лише 9-ю.

В олімпійській програмі в ковзанярському спорті залишається розіграти ще 9 комплектів нагород. Хто ж перший поб'є голландців?