Міністерство охорони здоров'я вперше за 18 років змінило норми харчування - набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я, згідно з яким дітям зменшили кількість калорій, а дорослим збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів, повідомила в понеділок прес-служба київського управління Держспоживслужби.
Зокрема, калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% у середньому. Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), підліткам МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також менше вуглеводів - це каші, хліб, солодощі.
Дорослому населенню відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів на добу (знизили на 50 грамів), а білків (збільшили на 12 грамів) і жирів (збільшили на 15 грамів), навпаки, збільшити.
МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми краще збалансовані і корисніші для здоров'я. Попередні норми харчування застаріли і були завищені в частині вживання вуглеводів, що провокувало у дітей надмірну вагу й ожиріння. Підліткам рекомендують вживати більше білкової їжі для кращого росту і нарощування м'язової маси.