ГоловнаСпорт

В Україні вперше за 18 років змінили норми харчування

Калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% у середньому.

В Україні вперше за 18 років змінили норми харчування
Фото: EPA/UPG

Міністерство охорони здоров'я вперше за 18 років змінило норми харчування - набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я, згідно з яким дітям зменшили кількість калорій, а дорослим збільшили кількість білків і зменшили кількість вуглеводів, повідомила в понеділок прес-служба київського управління Держспоживслужби.

Зокрема, калорійність харчування дітям і підліткам знизили на добу на 15% у середньому. Дітям радять їсти менше солодкого (швидких вуглеводів), підліткам МОЗ радить вживати більше білків (м'яса) і менше жирів (особливо сала і масла), а також менше вуглеводів - це каші, хліб, солодощі.

Дорослому населенню відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів на добу (знизили на 50 грамів), а білків (збільшили на 12 грамів) і жирів (збільшили на 15 грамів), навпаки, збільшити.

МОЗ пояснює такі зміни тим, що нові норми краще збалансовані і корисніші для здоров'я. Попередні норми харчування застаріли і були завищені в частині вживання вуглеводів, що провокувало у дітей надмірну вагу й ожиріння. Підліткам рекомендують вживати більше білкової їжі для кращого росту і нарощування м'язової маси.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram