ГоловнаСуспільствоВійна

В тимчасово окупованому Криму кримськотатарських політв'язнів відправили на експертизу до психіатричної лікарні

Таким чином окупанти тиснуть на політв'язнів. 

В тимчасово окупованому Криму кримськотатарських політв'язнів відправили на експертизу до психіатричної лікарні
В тимчасово окупованому Криму кримськотатарських політв'язнів відправили на експертизу до психіатричної лікарні
Фото: Кримська солідарність

В тимчасово окупованому Криму на примусову судово-психіатричну експертизу відправили трьох кримськотатарських політв'язнів.

Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов, передає “Кримська солідарність”.

Йдеться про Енвера Халіллаєва, Арсена Кашка та імама мечеті в селі Лобаново Вахіда Мустафаєва.

Еміль Курбедінов повідомив, що психіатрична експертиза “не є обов'язковою процедурою для цієї категорії справ відповідно до кримінально-процесуального законодавства”.

На його думку, це спосібом тиску на заарештованих у політично мотивованих кримінальних справах. 

Адвокат зазначив, що ФСБ йде на такі експертизи через брак якихось залізних доказів вини підзахисних. 

Крім того, він вбачає в таких діях небезпечну тенденцію.

“Сьогодні це просто «накат» практики поміщення людей без законних підстав до психіатричної лікарні, а завтра ніхто не застрахований від застосування медичних препаратів”, – наголосив захисник.

Що відбувається із членами Хізб ут-Тахрір в Криму

  • Хізб ут-Тахрір – міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року в Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіюддіном ан-Набгані. Хізб ут-Тахрір визнана терористичною організацією в Росії і Казахстані. В Німеччині діяльність організації також було заборонено за невизнання Ізраїлю, однак ця заборона стосується тільки публічної діяльності партії, і німецькі правоохоронні органи не переслідують членів Хізб ут-Тахрір. В усіх інших країнах Європи та в США партія діє легально та публічно.

  • Релігійний осередок "Хізб ут-Тахрір" в Росії та окупованому нею Криму вважають терористичною організацією. На думку російського правозахисного медіапроєкту "ОВС-інфо", членів осередків релігійної організації "Хізб ут-Тахрір" засуджують лише за те, що вони зустрічаються і читають релігійну літературу.

  • Російська окупаційна адміністрація етапувала з Криму у в'язницю міста Верхньоуральська Челябінської області активіста з Білогірська Азамата Еюпова. Раніше його засудили на 17 років позбавлення волі. Нагадаємо, 19 липня 2022 воєнний південний окружний суд тимчасово окупованого Криму присудив 17 років колонії суворого режиму кримськотатарському активісту Азамату Еюпову. Його затримали ще 17 лютого 2021 року у Білогірську. Його звинувачують в "організації терористичної діяльності" та причетності до "Хізб ут-Тахрір".

  • 16 червня Південний окружний військовий суд засудив активіста “Кримської солідарності” Ансара Османова на 20 років позбавлення волі. Перші п'ять років він має провести у в'язниці. Ансара Османова російські окупанти звинувачують в організації діяльності ісламської політичної організації Хізб ут-Тахрір.

  • Південний окружний військовий суд Росії засудив фігуранта справи “кримських мусульман” Ернеса Сейтосманова до 18 років колонії суворого режиму. Ернеса Сейтосманова судили за організацію діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір.

  • Український політв’язень у "справі Хізб ут-Тахрір" Джеміль Гафаров помер у СІЗО російського Новочеркаська.

  • У Росії кримського імама Раїфа Февзієва засудили до 17 років позбавлення волі. Його обвинувачували в участі в ісламській політичній партії “Хізб ут-Тахрір”.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram