ГоловнаСуспільствоВійна

Макрон "не виключає" відправлення західних військ до України

Наразі консенсусу з цього питання немає, але тема обговорювалася на саміті в Парижі.

Макрон "не виключає" відправлення західних військ до України
Емманюель Макрон
Фото: EPA/UPG

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що під час організованого ним саміту у Парижі лідери європейських країн обговорювали питання щодо спрямування до України своїх військ.

Як стверджує Reuters, президент Франції повідомив про відсутність наразі відповідного консенсусу. Проте, за його словами, "нічого не можна виключати у майбутньому". 

"Поразка Росії є необхідною для безпеки та стабільності Європи", – зазначив він.

Макрон переконує, що його держава та інші партнери України "зроблять все, що повинні, аби Росія не перемогла".   

Президент Франції також підтвердив, що тему допомоги Україні військами обговорювали "дуже вільно і прямо", додавши, що "все можливо, якщо це корисно".

"Я не буду знімати двозначність сьогоднішніх дебатів, називаючи імена. Я кажу, що це питання було підняте як один із варіантів, – зазначив він. – Багато людей, які сьогодні кажуть "Ніколи, ніколи", були тими самими людьми, які два роки тому казали: "Жодних танків, жодних літаків, жодних ракет дальнього радіусу дії". Давайте матимемо смирення визнати, що ми часто відставали від графіка на шість-дванадцять місяців. Це і було метою сьогоднішньої дискусії: все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети".

Тему відправленні військ європейців вперше публічно підняв прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який заявив, що в "документі з обмеженим доступом", який підготували до саміту, є натяк на те, що "що низка країн-членів НАТО та ЄС розглядає можливість відправки війська в Україну".

"Ці теми, – сказав він, – свідчать про те, що ряд країн НАТО і ЄС розглядають можливість відправлення військ в Україну на двосторонній основі", – цитує його Politico

Словацький голова уряду додав, що "не може сказати, з якою метою і що робитимуть" іноземні війська в Україні. Він також вважає, що війна в Україні йде не так, як очікувалося: "Ця зустріч є підтвердженням того, що стратегія Заходу щодо України повністю провалилася", – сказав він, не повідомляючи деталей.

Лідери ЄС також погодилися збільшити обсяги закупівель боєприпасів для України у постачальників із третіх країн, хоч раніше президент Франції наполягав, що необхідно фінансувати саме європейську оборонну промисловість.

Нагадаємо, раніше президент Чехї Петер Павел заликав зібрати 1,4 мільярда євро на оплату боєприпасів для України в якості компенсації за заблокований пакет допомоги США та затримки поставок з ЄС.

Президент Франції заявив, що Париж візьме участь у ініціативі, додавши: "Ми повністю відкриті для цього, єдина мета – бути ефективною в допомозі українцям".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram