ГоловнаСуспільствоЖиття

Синоптики спрогнозували, якою буде зима 2022-2023

Імовірність тривалих морозів є дуже низькою.

Синоптики спрогнозували, якою буде зима 2022-2023
Фото: Макс Требухов

Синоптики спрогнозували ймовірний сценарій розвитку погодних умов протягом зими 2022-2023 років.

Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.

"Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі ще не дозволяє складати достовірні по-добові прогнози розвитку атмосферних процесів на тривалі періоди (1-3 місяці і більше).  Разом з тим, завдяки метеорологічним спостереженням, які нараховують у більшості областей України 80-100 і більше років та створенню відповідних баз даних, в українських метеорологів є можливість аналізу таких великих масивів інформації та визначення трендів (напрямків) у температурному режимі в Україні", - йдеться в повідомленні.

Отже, результати аналізу температурних показників в Україні за останні 30 років свідчать про наступне:

  • перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України здійснюється в третій декаді жовтня, в інших регіонах України на початку листопада та пізніше;
  • середня температура зимового періоду (особливо січня та лютого) підвищилася на 2,0-2,5 градуси;
  • суттєво скоротилась тривалість зимового періоду з температурою нижче нуля градусів;
  • сума від'ємних температур протягом зимового періоду скоротилась майже у 2 рази;
  • кожної зими фіксується велика кількість температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень;
  • перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення (закінчення опалювального періоду) здійснюється у першій декаді квітня та раніше.

Синоптики прогнозують, що середня температура цієї зими (грудень-лютий) очікується на 1-2 градуси вищою за норму, розрахованою за період 1991-2020 років. Імовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25.. -30 градусів в Україні є дуже низькою.

Імовірні здебільшого короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів на північному сході країни до -26 градусів.

"Перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками", - зазначили в Гідромецентрі.

Нагадаємо, літо 2022 року в Європі було найспекотнішим за час спостережень.

Президент України Володимир Зеленський не виключає, що найближчі зимові місяці стануть викликом для України, адже Росія може націлитися на електромережу країни.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram