ГоловнаСуспільствоПодії

Повідомлено про підозру четвертому учаснику нападу на журналістів “Схем” в "Укрексімбанку"

Чоловік отримав підозру у вчиненні двох кримінальних правопорушень.

Повідомлено про підозру четвертому учаснику нападу на журналістів “Схем” в "Укрексімбанку"
Фото: facebook.com/Ukrexim

Правоохоронці повідомили про підозру четвертому учаснику нападу на знімальну групу журналістів програми “Схеми” під час інтерв’ю з колишнім головою правління державного “Укрексімбанку” Євгеном Мецгером.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Четвертим підозрюваним є начальник управління внутрішньої безпеки цивільного захисту та охорони банку.

Чоловік отримав підозру у вчиненні двох кримінальних правопорушень:

перешкоджання журналістській діяльності (карається штрафом до 850 гривень, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років);

побої (карається штрафом до 850 гривень, або громадськими роботами на строк до 200 годин або виправними роботами до одного року).

Cлідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають. 

Раніше про підозру повідомили вище згаданому Євгену Мецгеру, керівнику служби безпеки банку Ігору Тельбізову та директору департаменту інформаційної політики Володимиру Пікалову. 

Суд обрав їм запобіжні заходи: Пікалову і Мецгеру – нічний домашній арешт, а Тельбізова відпустили під особисте зобов’язання.

Нагадаємо, 5 жовтня "Радіо Свобода" заявило, що на знімальну групу програми "Схеми", яка брала інтерв'ю у Мецгера, було скоєно напад. Банкіру нібито не сподобалися питання журналіста Кирила Овсяного і він наказав охороні забрати камери та "дістати із них касети".

Співробітники банку видалили зняте відео, але його вдалося відновити.

Поліція Києва відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Пресслужба Укрексімбанку спробувала перекласти відповідальність за конфлікт на журналістів "Радіо Свобода", звинувативши їх у спробі заволодіння банківською таємницею. Проте наступного дня Мецгера було відсторонено від посади на час внутрішньої перевірки. 11 жовтня він написав заяву про звільнення.

Наталка ЛотоцькаНаталка Лотоцька, редакторка новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram