ГоловнаСуспільствоЖиття

Диверсії в Україні координував депутат Держдуми РФ зі своїм однокласником - полковником ФСБ

Суд Маріуполя заочно засудив уродженця Донецька полковника ФСБ Комісарова до 15 років в'язниці.

Диверсії в Україні координував депутат Держдуми РФ зі своїм однокласником - полковником ФСБ
Депутат Госдумы РФ Дмитрий Саблин

Жовтневий районний суд міста Маріуполя заявляє, що депутат Державної думи Росії Дмитро Саблін ("Єдина Росія") координував проведення диверсій в Україні.

Про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому 17 грудня.

Зазначеним вироком заочно до 15 років в'язниці засуджено російського полковника Романа Комісарова, уродженця Донецька. З 14 травня 2014 року він, маючи досвід служби в прикордонних військах ФСБ РФ, почав брати участь у бойових діях на Донбасі.

Комісаров вступив у батальйон бойовиків "Схід" Олександра Ходаковського. Там він курирував групу диверсантів, яка здійснювала теракти проти українських правоохоронців у Маріуполі, зокрема напад на колону прикордонників 14 червня 2014 року і підрив бензовоза.

Після цього російський полковник 26-29 серпня 2014 року командував бойовиками в боях за Савур-Могилу.

У листопаді 2014 року обвинувачений отримав посаду "начальника департаменту Радбезу ДНР" і відповідав за збір розвідданих у районі Авдіївки. Після цього, з 2016-го по 2 лютого 2017 року, Комісаров працював радником керівника "внутрішніх військ ДНР".

Також встановлено, що підсудний координував підривну діяльність проти України з російським депутатом Сабліним, з яким навчався в одній школі в Маріуполі.

У підсумку за участь у діяльності терористичної організації російський полковник отримав 15 років тюремного ув'язнення. При цьому, згідно з інформацією на сторінці спільноти "Пограничники Тувы" в російській соцмережі "Одноклассники", наприкінці 2017 року полковник Комісаров Роман Юрійович раптово помер. Причини смерті не вказані.

Нагадаємо, Генпрокуратура підозрює у фінансуванні тероризму двох депутатів Держдуми РФ від ЛДПР.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram