ГоловнаСуспільствоЖиття

Суд відмовився заборонити будівництво на алеї Героїв Небесної сотні в Києві для проведення слідства

Роботи можуть початися вже через тиждень.

Суд відмовився заборонити будівництво на алеї Героїв Небесної сотні в Києві для проведення слідства
Фото: Макс Требухов

Печерський районний суд Києва відмовився арештувати ділянку і заборонити будівництво на алеї Героїв Небесної сотні в Києві для проведення слідчого експерименту. Зазначене рішення виніс суддя Роман Новак.

Про це повідомив начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Ми звернулися до суду, щоб накласти арешт на цю ділянку до завершення слідчих експериментів. Але уявіть собі! На судовому засіданні суддя прокурору сказав, що задовольняє цю вимогу, а в рішенні було написано, що він відмовив у задоволенні клопотання, відмовив в арешт цієї ділянки в частині невнесення змін", - заявив він.

Горбатюк зазначив, що будівельні роботи можуть розпочати через тиждень - і проведення слідчого експерименту стане неможливим.

За його словами, слідству необхідно як мінімум 16 днів для відтворення обставин убивства восьми активістів Євромайдану на ділянці біля виходу зі станції метро "Хрещатик".

Горбатюк також заявив, що комунальні служби з липня відмовляються переносити меморіал Героям небесної сотні, незважаючи на отримання дозволу родичів загиблих. Він закликав керівництво ГПУ і Київської міської державної адміністрації невідкладно вирішити це питання.

Він також заявив, що на алеї Героїв Небесної сотні з дозволу слідчих раніше були зрізані три сухих дерева, в яких знайдені кулі. При цьому, за словами Горбатюка, цього року без дозволу правоохоронців були зрізані ще кілька дерев. З цього приводу ГПУ проводить перевірку.

Нагадаємо, музей Революції гідності побудують у центрі Києва. Територія проектування зачіпає алею Героїв Небесної сотні від Майдану Незалежності до вул. Ольгинської, земельну ділянку по алеї Героїв Небесної сотні, 3-5 і частину земельної ділянки по алеї Героїв Небесної сотні, 4 (місце розташування каплиці УГКЦ).

Наразі створено держустанову "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції гідності", але вона не має постійного місця. Експонати зберігають в інших київських музеях.

Наприкінці червня журі визначило переможця архітектурного конкурсу на музей. Переміг проект німецької контори Kleihues Gesellschaft von Architekten. 4 липня директор директор музею Ігор Пошивайло повідомив, що ГПУ заборонила будівництво.

Пізніше цю заборону скасували.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram