ГоловнаСуспільствоЖиття

Росія не надає інформації про ситуацію на "Кримському титані", - МінТОТ

За даними українських експертів, у цеху тривають ремонтні роботи, а ознак нових викидів немає.

Росія не надає інформації про ситуацію на "Кримському титані", - МінТОТ
Фото: 24tv.ua

Російська Федерація не надає Україні інформації про ситуацію на заводі "Кримський титан", який розташований на території окупованого Криму. Про це сьогодні на брифінгу повідомив глава Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Черниш зазначив, що за оцінками експертів технологічний процес на заводі був порушений, проводилися ремонтні роботи. 

"Для повної оцінки ситуації з "Кримським титаном" в окупованому Криму ми хочемо отримати від РФ спростування або підтвердження даних, які окупант не надає", - сказав міністр.

Міністр додав, що вироблялося в двох цехах заводу - до 2013 року був сульфатний метод виробництва, пізніше побудували цех сірчаної кислоти. 

"У цьому цеху зараз ремонтні роботи. При цьому немає процесів, які свідчили б про постійні викиди хімречовин з кислотонакоплювача", - сказав Черниш.

Нагадаємо, у місті Армянську на півночі анексованого Криму 23-24 серпня стався викид в атмосферу речовини невідомого походження. Спочатку представники окупаційної влади не визнавали проблеми, проте 4 вересня "кримська влада" вперше заявила, що гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду в Армянську та прилеглих селищах перевищила норму.

Дітей евакуювали, місцевих жителів закликали якомога менше часу проводити на відкритому повітрі. Внаслідок викиду хімікатів у анексованому Криму на материкову частину України виїхали 59 чоловік.

Також повідомлялося, що через викиди хімікатів постраждав 61 український прикордонник. Повідомляється, що п'ятьох із низ госпіталізували, тепер вони перебувають в Одеському клінічному госпіталі ДПСУ.

Раніше правоохоронці назвали три версії викидів у окупованому Криму.     

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram