Популярність електронних сигарет зростає, але сам вейпінг все ще для багатьох залишається таємницею. Плюс до таємниці постійно додаються кричущі заголовки нових досліджень і новин в ЗМІ. Страх народжується через неуцтво, і ЗМІ підживлюють його, граючи на страхах людей.
Добрий вейп не може становити потенційної небезпеки за визначенням. Е-сигарета — просто електронний пристрій, який складається з акумулятора і випарника. Сучасні пристрої оснащені безпекою від короткого замикання, перезаряду, випадкового натискання, а тому не є вибухонебезпечними.
Рідина ж складається всього з 3-х компонентів: пропіленгліколь, гліцерин та ароматизатори. Поки вченими точно доведено тільки, що шкода від пари можлива, тільки якщо парити на дуже високих температурах. Але ж цього можна і не робити: смак гіршим не буде, а пари залишиться так само багато.
Але якщо просто потенційна небезпека від вейпінгу — це нудно, то ось три цікавіші міфи про шкоду рідин для електронних сигарет і самі пристрої.
1. Якщо довго парити, випадуть зуби. Відомо, що у курців, які довго курять, жовті зуби. А що з електронними сигаретами? Вейпінг не призводить до випадання зубів. Найгірше, що він може зробити — викликати рецесію ясен.
2. Що буде, якщо випити рідину для вейпінгу? В інтернеті часто можна прочитати новини про те, що хтось випив рідину (найчастіше діти). Вона смачно пахне, солодка на смак і часто на етикетках зображені смачні торти, печиво, морозиво. Результат від випитого флакона буде залежати від наявності нікотину. Якщо попався флакон з нікотином, від передозування (а досить і 50-60 мг) можна померти. В іншому ж разі настане інтоксикація або просто отруєння. Але це якщо випити цілий флакон. Від того, що хтось просто спробував краплю рідини на смак, точно нічого не буде.
3. Вейпінг викликає рак і порушує ДНК. У результаті проведення одного з досліджень було отримано неймовірний результат — паріння призводить до порушення ДНК. Проте як це конкретно відбувається і що є причиною подібних змін (е-рідина чи інші чинники) не описано. Подібні експерименти не можна вважати надійними, так як будуються вони на припущеннях, а не на точних фактах. Те ж саме про появу ракових клітин внаслідок паріння.
Звичайно, не можна стверджувати, що паріння повністю безпечне, але ніяких доказів і статистик того, що воно може викликати рак, також немає.