ГоловнаПраво

Верховний Суд забрав землю на Трухановому острові в охоронців Медведчука

Користувачів ділянки зобов'язали звільнити територію.

Верховний Суд забрав землю на Трухановому острові в охоронців Медведчука
Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua/

Верховний Суд повернув територіальній громаді Києва 1,16 га землі на Трухановому острові, яку незаконно зайняла приватна фірма.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Верховний Суд визнав факт незаконного заняття і використання юридичною особою земельної ділянки на Трухановому острові без будь-яких правовстановлюючих документів на землю, наприклад, рішення Київської міської ради або договору. У зв'язку з цим юридичну особу зобов'язали повернути землю і звільнити її від розміщеного там майна.

Вартість земельної ділянки оцінюють у 25 млн гривень.

Нагадаємо, у вересні 2019 року журналісти Bihus.info повідомили, що охоронне агентство "Шторм", яке належить оточенню Віктора Медведчука, облаштувало базу на Трухановому острові, перекривши доступ до Дніпра.

"Шторм" зайняв понад 11 тисяч квадратних метрів землі Трухановому острові, яка обліковується за "Клубом Козак". Ділянка обгороджена високим парканом, який закриває доступ до берега. На зайнятій ділянці розміщена двоповерхова житлова споруда і спортмайданчик.

Тоді повідомлялося, що охоронне агентство належить Івану Бойченку та Віктору Чорному з "Українського вибору" Медведчука. Чорний разом з Медведчуком зайшов до Верховної Ради в складі ОПЗЖ.

"Шторм" упродовж останніх років займається охороною Медведчука, його дружини Оксани Марченко і цілої низки їх об'єктів нерухомості по всій країні.

Після журналістського розслідування прокуратура звернулася до суду. Господарський суд Києва підтримав позицію прокуратури, але судом апеляційної інстанції вказане рішення скасовано та відмовлено у задоволенні позову.

Верховний Суд скасував постанову Північного апеляційного господарського суду та залишив у силі рішення Господарського суду міста Києва, яким громадську організацію зобов’язано повернути земельну ділянку територіальній громаді міста Києва, а також привести її у придатний для використання стан, звільнивши в тому числі від нерухомого майна.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram