ГоловнаПолітика

Разумков: "Парламент перетворився на будівлю, в якій реалізуються бажання Офісу президента"

А уряд, на думку депутата, взагалі втратив свою субʼєктність. 

Разумков: "Парламент перетворився на будівлю, в якій реалізуються бажання Офісу президента"
Дмитро Разумков
Фото: Макс Требухов

Колишній спікер парламенту, народний депутат Дмитро Разумков вважає, що Верховна Рада за кілька місяців перетворилася "на будівлю, в якій реалізуються бажання Офісу президента".

У інтервʼю LB.ua він заявив, що народним депутатам ставлять завдання, які повинні бути виконані в будь-який спосіб.

"Це точно неправильний підхід для законодавчого органу держави. Сьогодні велика кількість проблем у порядку денному: починаючи від загрози війни, закінчуючи енергетичною, соціальною, економічною кризою. Парламент завжди був балансом; інституцією, яка допомагала виходити з критичних ситуацій. Я не впевнений, що сьогоднішній парламент зможе виконати таку функцію", – висловився колишній очільник Ради. 

Він також вважає, що уряд втратив свою субʼєктність і є "відділенням при Офісі президента для реалізації завдань, поставлених на 4-му або 2-му поверхах ОПУ. 

Нагадаємо, після відкликання з посади спікера парламенту Разумков створив власне міжфракційне обʼєднання "Розумна політика", куди увійшли парламентарі переважно з фракції "Слуга народу". 

Зміна голови Верховної Ради відбулася після того, як Разумков не підтримав президентський антиолігархічний законопроєкт. Також він не голосував за введення санкцій проти українців, зокрема й Віктора Медведчука, називаючи процедуру застосування обмежувальних заходів щодо громадян України незаконною. Він вважає, що українців за злочини треба притягати до відповідальності згідно з законодавством, а не накладати санкції як на іноземців. 

Колишній колега Разумкова по політсилі Микита Потураєв говорив, що "політично ми з Дмитром Олександровичем почали розходитися ще в минулому році". "Минулий рік" – це осінь 2020 року, коли Разумков подав альтернативний до президентського законопроєкт щодо Конституційного суду. Законопроєкт Разумкова не передбачав розпуску складу суддів КС.

Ірина ЛисогорІрина Лисогор, керівниця відділу "Новини"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram