ГоловнаПолітика

Комітет Ради розблокував розгляд законопроєкту Разумкова щодо КС

Комітет пропонує доопрацювати ініціативу спікера.

Комітет Ради розблокував розгляд законопроєкту Разумкова щодо КС
Фото: Пресслужба "Слуги народу"

Антикорупційний комітет Верховної Ради розблокував розгляд законопроєкту спікера парламенту Дмитра Разумкова і 100 інших парламентарів, який відновлює скасовані Конституційним Судом пункти антикорупційного законодавства.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин.

"Щойно відхилили законопроєкт 4304-1 авторства Дубінського щодо повернення повноважень Національному агентству з питань запобігання корупції - НАЗК, які скасував КСУ. Той, який був альтернативний до законопроєкту спікера", - написав Юрчишин у фейсбуці.

За словами Юрчишина, Дубінський своїм законопроєктом пропонував створити "касту недоторканних" - вивести суддів з-під дії закону про запобігання корупції.

"Після відхилення законопроєкту є можливість розглядати 4304 (Разумкова) в залі. При цьому, зважаючи на певні некоректні формулювання, комітет пропонує доопрацьовувати ініціативу спікера з застосуванням статті 116 Регламенту. Це дозволить переписати ряд формулювань, зокрема замінити термін "відновлення статей" на "викласти статті у новій редакції", - додав нардеп.

Нагадаємо, законопроєкт Разумкова не передбачає розпуску складу суддів КС.

Закон відновлює дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу". При цьому він не передбачає розпуску складу суддів КС.

Проєкт має тільки одну статтю, яка затверджує відновлення дії пунктів закону "Про запобігання корупції" - це, зокрема, регулювання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та механізму перевірки декларацій чиновників. Також проєкт закону пропонує відновити статтю 366-1 КК про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування.

Цей документ є альтернативним до законопроєкту президента Володимира Зеленського, в якому не тільки повертається попереднє антикорупційне законодавство, а й передбачається розпуск Конституційного Суду. 

Очільник Конституційного Суду Олександр Тупицький вбачає в президентському законопроєкті ознаки конституційного перевороту.

Зеленський зазначив, що судді чинного складу Конституційного Суду, які не голосували за скасування антикорупційного законодавства, мають добровільно піти у відставку. У такому разі вони зможуть претендувати на місця в оновленому складі КСУ.

У Раді Європи попереджають, що можливе припинення повноважень суддів КСУ буде "кричущим порушенням" основного закону країни і закликають розглянути інші варіанти для вирішення поточної ситуації.

Проте Зеленський заявив, що не виключає розпуску парламенту в разі відмови голосування за його законопроєкт, що пропонує припинити повноваження Конституційного Суду. 

Це може відбутися, якщо буде політичний конфлікт.

Раніше нардепка "Слуги народу" Ірина Верещук у коментарі LB.ua заявила, що на засіданні фракції разом з президентом Зеленським її колеги більше схилялися до проєкту Разумкова. Верещук зазначила, що, на її думку, проєкт Зеленського взагалі не потрапить на розгляд.

Нардепи також передали до Конституційного Суду звернення, в якому просять суддів, що голосували за скандальне рішення, добровільне скласти з себе повноваження або піти у відставку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram