ГоловнаПолітика

Ексдепутат Мартиненко заявив, що рішення швейцарського суду ще не набуло чинності, і він оскаржив його в апеляції

Пресслужба нардепа назвала інформацію про "28 місяців ув'язнення" маніпулятивним вкиданням.

Ексдепутат Мартиненко заявив, що рішення швейцарського суду ще не набуло чинності, і він оскаржив його в апеляції
Николай Мартыненко
Фото: facenews.ua

Рішення Федерального кримінального суду Швейцарії у справі екснардепа Миколи Мартиненка є проміжним, колишній депутат оскаржив його в апеляційному суді. Про це повідомили в його пресслужбі, передають Українські новини.

У пресслужбі також заявили, що "тезу про "28 місяців ув'язнення" маніпулятивно вкинуто близьким до НАБУ "Радіо Свобода", насправді 16 місяців з них становить умовний термін. Також не відповідає дійсності інформація про "24 місяці ув'язнення" для Павла Скаленка - насправді це чисто умовний термін".

Микола Мартиненко підкреслив, що він не скоював злочину, категорично не згоден з рішенням суду і вважає, що воно виходить за будь-які юридичні рамки.

"Через світові карантинні заходи і закриті кордони я не зміг бути присутнім на засіданні суду першої інстанції та надати свої пояснення. Я не зміг особисто відповісти на питання суду і засвідчити всю безпідставність згадок мого імені в цій справі. Рішення суду є проміжним і не остаточним, воно не набуде чинності і я вже оскаржив його в апеляції", - сказав він.

Швейцарський адвокат Миколи Мартиненка Реза Вафадар в коментарі зазначив, що "в Швейцарії людина вважається невинною і неосудною, поки не пройдені всі стадії швейцарської юридичної системи - апеляція і федеральний Верховний суд".

Микола Мартиненко також сказав, що йому незрозумілі мотиви такого рішення суду першої інстанції. 

"Схоже, що ці мотиви перебувають за межами кримінального права і законодавства Швейцарії. Я не порушував ніяких законів і готовий допомогти швейцарському правосуддю розібратися в справі, заснованій на спотвореній і маніпулятивній інформації. Я буду наполягати на тому, щоб особисто свідчити в Апеляційному суді Швейцарії і показати всю безпідставність цієї справи", - повідомив Мартиненко.

Колишній депутат нагадав, що сам виступив ініціатором якнайшвидшого розгляду справи в суді.

"Швейцарський прокурор Урс Кьоллі намагався не допустити передачі справи в суд, усвідомлюючи її провальність. За 7 років пан Кьоллі кілька разів пом'якшував звинувачення, незаконно розголошував матеріали справи Сергія Лещенка (який потім використовував це для інформаційного кілерства) і всіляко затягував час. Я тільки через суд змусив прокурора передати справу до суду для розгляду по суті", - зазначив Мартиненко.

Раніше програма "Схеми" з посиланням на три обізнаних джерела повідомила, що Федеральний кримінальний суд Швейцарії визнав Миколу Мартиненка винним у відмиванні близько 2,8 мільйона євро через швейцарську фінансову систему "в складі злочинного угруповання".

Повідомлялося, що суд також визнав винним ще одного громадянина України - Павла Скаленка, який разом з екснардепом фігурує і в українському кримінальному провадженні НАБУ і САП.

За інформацією "Схем", Миколі Мартиненку заочно оголосили вирок у вигляді 28 місяців ув'язнення, 12 з яких - "безумовного відбування". Павлу Скаленку - 24 місяці в'язниці.

Справа в Швейцарії пов'язана з українською справою стосовно колишнього народного депутата і його спільників, що зараз розглядається у Вищому антикорупційному суді.

Нагадаємо, колишній депутат Ради Микола Мартиненко підозрюється в організації двох схем з розкрадання 6,4 млн євро в НАЕК "Енергоатом" і 17,2 млн доларів на Східному ГЗК.

В Україні Мартиненка почали судити в жовтні 2018 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram