ГоловнаПолітика

Печерський суд заблокував низку українських новинних сайтів

ЗМІ заявляють про цензуру і мають намір оскаржити рішення в судовому порядку.

Печерський суд заблокував низку українських новинних сайтів
Фото: Информатор

Печерський районний суд Києва постановою від 23 липня заблокував низку новинних сайтів.

У зв'язку з цим Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов'язала провайдерів закрити доступ до 18 вебресурсів.

Згідно з повідомленням на сайті НКРЗ, постанова суду передбачає "арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет під час використання вебресурсів на майнові права=""> інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі інтернет під час використання вебресурсів:

 1. http:// go338.top
 2. https://trident-ua.info
 3. https://enigma.ua
 4. https:blogs.korrespondent.net
 5. http://seychas.press
 6. http://www.netadvocate.org
 7. https://compromat.ws
 8. https://compromat.ws
 9. https://sled-net-ua
 10. http://ua-24.com
 11. http://moscow-post.press
 12. https://novindoosh.com
 13. http://www.stalker-world.net
 14. http://rospres.press
 15. https://informator.news
 16. http://ustav.press
 17. http://www.ukrpress.info
 18. http://www.stalker-world.net

Інформатор називає постанову Печерського суду "відвертим наступом на свободу слова з боку "реформованого" правосуддя".

"Сьогодні скандальний суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк ухвалив рішення заблокувати наш сайт, enigma.ua, https://trident-ua.info, https://blogs.korrespondent.net і ще 16 інтернетресурсів за розміщення викривальних матеріалів про корупцію в державних органах", - йдеться в повідомленні на сайті.

Як стало відомо, доступ до сайту enigma.ua був заблокований на підставі указу президента України від 15 травня 2017 року, що передбачає блокування таких російських інформаційних ресурсів. Інші українські сайти були заблоковані на підставі того самого указу.

Enigma.ua вважає, що причиною блокування всього сайту стало розміщення одного з матеріалів. У ньому йшлося про арешт "правозахисника, юриста, режисера кіно Віктора Зайця", який також очолює ВГО "Всеукраїнський союз народних реформ". Як стверджував автор, справу сфабрикували Олена Дегрик-Шевцова і її чоловік-поліцейський Євген Шевцов, адвокат Артем Шамрай та заступник начальника ДФС Києва Ігор Скороход.

Видання планує оскаржити це рішення в судовому порядку.

Глава Радикальної партії Олег Ляшко звинуватив у забороні сайтів нову владу.

"Нова влада почала із заборони незалежних ЗМІ. Незаконне завдання виконав реформований суддя реформованого Печерського суду Вовк, який прислужував усій владі. Єдиний спосіб зупинити суддівську вакханалію і свавілля влади - це дати українцям право обирати суддів", - написав Ляшко у фейсбуці.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram