ГоловнаПолітика

ЄС за останні роки виключив із санкційного списку 9 осіб з оточення Януковича (оновлено)

Цими днями рішень про зняття санкцій з колишніх українських посадових осіб Євросоюз не ухвалював.

ЄС за останні роки виключив із санкційного списку 9 осіб з оточення Януковича (оновлено)
Фото: investigator.org.ua

Євросоюз виключив кількох людей зі свого санкційного списку через недостатність доказів їхньої причетності до підриву територіальної цілісності України. Про це повідомила газета Die Welt з посиланням на внутрішні документи Європейської зовнішньополітичної служби (EAD).

"Накладення обмежувальних заходів на дев'ятьох українців, близьких до президента Віктора Януковича в 2014 році, було знято, переважно, через недостатність доказів", - йдеться в повідомленні.

Водночас імена не називаються.

Як пише газета, зараз до санкційного списку ЄС занесені 170 осіб та 44 організації, які, на думку Брюсселя, своїми діями підривали територіальну цілісність України і сприяли загостренню конфлікту в країні.

Видання нагадало, що особи, які потрапили у санкційний список, можуть оскаржити введення обмежувальних заходів у суді, проте низка таких спроб, зокрема з боку Аркадія Ротенберга та Дмитра Кисильова, ні до чого не призвели.

Оновлення 16:15. Представник України в Європейському Союзі, посол України в Бельгії за сумісництвом Микола Точицький заперечує інформацію про те, що ЄС зняв санкції з дев'яти представників оточення колишнього президента Віктора Януковича.

"Жодних рішень цими днями про зняття санкцій з колишніх українських посадових осіб ЄС не ухвалював і не готується ухвалювати. У Die Welt мова йде про санкції, зняті протягом попередніх років", - написав посол в Twitter.

Водночас Точицький додав, що всього через агресію РФ і завдяки роботі керівництва держави з лідерами ЄС, протягом останніх років були істотно розширені економічні, "кримські" і персональні санкції, введені за псевдовибори на окупованій території, будівництво Керченського мосту, нелегальне транспортування турбін Siemens, захоплення українських моряків та інші злочини РФ.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що Євросоюз продовжить санкції проти Януковича і його оточення ще на рік.

У березні 2014 року ЄС ввів санкції у вигляді заморожування активів щодо майже двох десятків колишніх вищих чиновників України, які можуть бути причетні до розкрадання державних коштів України.

Санкції щорічно продовжуються, але до 2019 року список скоротився до 12 осіб. Зараз у санкційному переліку залишаються Віктор Янукович, Віталій Захарченко, Віктор Пшонка, Віктор Ратушняк, Олександр Янукович, Артем Пшонка, Микола Азаров, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов, Олександр Клименко, Едуард Ставицький.

Колишній глава Адміністрації президента Андрій Клюєв, який минулого року виграв суд проти ЄС, був виключений зі списку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram