ГоловнаПолітика

На Банковій проходить акція "Мовчання вбиває" (оновлено)

Активісти мають намір провести всю ніч під Адміністрацією Президента.

У Києві біля Адміністрації Президента на Банковій вулиці почалася акція "Мовчання вбиває", повідомляє кореспондент LB.ua з місця подій.

Рух на прилеглих вулицях обмежено, активісти та учасники акції збираються повільно, оскільки поліцейські кордони перевіряють присутніх з металошукачами.

На акції присутні представники націоналістичних рухів. Загальна кількість учасників на цю мить - близько 500 осіб.

Правопорядок забезпечує "поліція діалогу" та підрозділи тактично-оперативного реагування. Ситуація спокійна.

Оновлення. Активісти "Автомайдану" закликають учасників акції поїхати "в гості" до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, повідомляє кореспондент LB.ua з місця події.

Зазначимо, що однією з вимог активістів є невідкладний і публічний звіт про стан розслідування справ з трибуни Верховної Ради глави МВС і внесення цього пункту до порядку денного на найближчому пленарному засіданні парламенту.

Оновлення 00:10. Частина учасників акції "Ніч на Банковій" приїхала до об'єкта "Фортеця", де проживає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Протестувальники, серед яких активісти Автомайдану і члени організації С14, нанесли на паркан навколо будівлі заклики розслідувати напади на активістів і облили його червоною рідиною, схожою на кров.

Діям активістів ніхто не перешкоджав.

Наостанок учасники протесту запалили фаєри, повторюючи питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" і гасла "Аваков, не мовчи!", "Мовчання вбиває!", "Луценко, чекай гостей".

Нагадаємо, акція-пікет "Мовчання вбиває" запланована сьогодні більш ніж в 10 містах України. Організатори мають намір пікетувати місцеві органи влади з вимогою розслідувати напади на активістів, встановити замовників нападів і забезпечити належний правопорядок щодо громадської діяльності.

Організатори акції "Мовчання вбиває" анонсують, що пікетування і протест в інших формах 27 вересня відбудуться в Києві, Львові, Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Тернополі, Чернігові, Вінниці, Ужгороді, Кропивницькому, Сєвєродонецьку та Івано-Франківську. Серед головних вимог мітингувальників - відставка керівництва Національної поліції і прокуратури.

Раніше сьогодні підтримку акції висловив Президент України Петро Порошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram