ГоловнаПолітика

Порошенко: потрібно продовжити закон про особливий порядок самоврядування на Донбасі

"Було б злочинною помилкою дати Московії шанс звинуватити Україну в невиконанні угод".

Порошенко: потрібно продовжити закон про особливий порядок самоврядування на Донбасі
Фото: twitter.com/poroshenko

Президент Петро Порошенко заявив про необхідність знову продовжити термін дії закону "Про особливий порядок місцевого самоуправління в окремих районах Донецької і Луганської областей".

Про це він сказав у Верховній Раді, виступаючи зі щорічним посланням до парламенту.

"Минулого року неприємною несподіванкою для Кремля став факт продовження українським парламентом закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областях", - заявив Порошенко.

Після цього Кремлю довелося вносити серйозні зміни в свою тактику, сказав президент.

"Але тепер вони знову дістали цю заяложену карту. Кремль і його посіпаки вкотре намагаються переконати європейське суспільство в нездатності української сторони продовжити дію закону", - заявив Порошенко.

Президент висловив сподівання, що парламент знову продовжить цей закон.

"Було б злочинною помилкою дати Московії шанс звинуватити Україну в невиконанні угод і домогтися ослаблення санкцій тиску", - сказав він.

"Уся відповідальність за зрив мінського процесу точно повинна впасти на Росію. Скільки б списів не зламали навколо Мінська, саме завдяки тим домовленостям вдалося домогтися зупинки активної фази агресії, домогтися режиму санкцій і головне - виграти час", - заявив президент.

Нагадаємо, Україна прийняла закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей восени 2014 року, але внесла в нього зміни навесні 2015 року, які так і не дозволили йому почати діяти, - законом передбачено, що положення про особливий статус набудуть чинності після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців. При цьому термін дії закону було обмежено трьома роками.

Цей термін закінчувався 18 жовтня 2017 року, але його продовжили на рік.

Закон про особливий статус поки що не діє і не буде діяти, доки Росія не виведе війська з Донбасу.

У прийнятому законі окремо прописали, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей набуває чинності винятково після виконання всіх умов, викладених у статті 10 відповідного закону, "зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки , а також бойовиків і найманців з території України".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram