Учасники саміту НАТО в Брюсселі ухвалили декларацію, в якій офіційно підтверджується прагнення України до членства в Північноатлантичному альянсі.
Про це йдеться в декларації, опублікованій на сайті НАТО.
"Незалежна, суверенна і стабільна Україна, твердо віддана демократії та верховенству закону, є ключем до євроатлантичної безпеки. Ми тверді у нашій підтримці права України вирішувати свій власний курс у майбутньому і зовнішньополітичний курс без втручань ззовні. У світлі переформульованих в Україні прагнень до членства в НАТО ми підтримуємо наші рішення, ухвалені на саміті в Бухаресті і наступних самітах", - йдеться у декларації.
Країни-учасники НАТО усвідомлюють зацікавленість у розширенні можливостей у рамках ініціативи сумісності партнерства.
"Ми будемо продовжувати працювати з Україною, багаторічним партнером Альянсу, спираючись на принципи і цінності, закріплені в Хартії про особливе партнерство між НАТО і Україною", - йдеться у декларації.
У НАТО заявили, що задоволені реформами, які проводяться в Україні, і готові продовжити надавати свою підтримку.
За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну і закликали Росію вивести війська з Донбасу.
"Ми закликаємо Росію припинити політичну, фінансову і військову підтримку збройних угруповань і припинити військове втручання в Донецькій і Луганській областях, а також вивести військові підрозділи, обладнання та найманців з території України", - йдеться в тексті документа.
Лідери НАТО також вкотре висловили підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, а також Грузії і Молдови в межах міжнародно визнаних кордонів і закликали РФ вивести свої збройні сили з територій цих трьох країн.
Саміт Альянсу суворо засудив незаконну анексію Криму, яка ніколи не буде визнана.
Також в Альянсі згадали про український закон про освіту, який спричинив конфлікт з Угорщиною. У НАТО закликали Україну повною мірою виконувати рекомендації і висновки Венеціанської комісії, яка детально вивчала текст закону.
Загалом у декларації 79 пунктів.