Пропозиція ввести на Донбас миротворчу місію ООН, озвучена рік тому на Мюнхенській конференції з безпеки, знаходить дедалі відчутніші форми - її обговорюють на переговорах Волкера і Суркова, вона схвалена НАТО і Євросоюзом, тривають дискусії навколо формату і складу країн-учасниць місії. Про це заявив народний депутат України Сергій Тарута, виступаючи на круглому столі на тему: "Миротворча місія ООН - можливості та ризики для безпечного миру".
За словами Тарути, наявний міжнародний досвід показує ефективність такого інструменту врегулювання збройних конфліктів як введення миротворців і його можна використовувати в частині вирішення проблеми Донбасу.
"Західні партнери переконують нас, що немає військового вирішення щодо Донбасу, і ми повинні сприяти якнайшвидшому вирішенню із введення "блакитних касок" ООН. Зараз на переговорах Волкера і Суркова обговорюється факт введення на Донбас миротворчої місії ООН, хоча раніше це здавалося неможливим через позицію Росії. Також вже зараз обговорюється можливий формат і склад країн-учасниць місії", - підкреслив Сергій Тарута.
Сергій Тарута нагадав, що пропозицію про введення на Донбас миротворчої місії ООН він висунув рівно рік тому на Мюнхенській конференції з безпеки.
"Я ще рік тому говорив про це на Мюнхенській конференції. Мій план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі "Три Основи" стосувався введення миротворців і роботи міжнародної перехідної адміністрації на Донбасі, яка застосовувала б юстицію "перехідного періоду", щоб повернути довіру мешканців тимчасово окупованих територій. Ці плани вже стають реальністю. І я буду переконувати наших західних партнерів у неминучості використання цього інструменту встановлення миру на конференції в Мюнхені цього року", - резюмував Сергій Тарута.