30 січня підконтрольний РФ Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу адвоката фігуранта "справи 26 лютого" Мустафи Дегерменджі Олександра Солодкова на рішення суду першої інстанції продовжити йому термін домашнього арешту до 7 квітня.
Про це інформує кореспондент LB.ua у Криму. Дегерменджі пояснив, що після двох років утримання в СІЗО, стан його здоров'я погіршився і він потребує медобстеження, однак Центральний райсуд Сімферополя відмовляє йому в цьому.
"Ми надали суду необхідні довідки, суддя вважає, що на вирішення питань з моїм здоров'ям достатньо буде 3 дні по 3 години - загалом 9 годин. З урахуванням того, що я живу не в місті, у мене практично годину займає дорога до поліклініки в одну сторону. У підсумку на проходження медкомісії у мене було всього 3 години", - пояснив Дегерменджі.
Він наголосив на тому, що захист вже не просить змінити запобіжний захід на м'якіший, а хоча б змінити обмеження: "Пристави будуть привозити мене і відвозити, браслет з ноги нікуди не дінеться, просто дайте можливість поправити здоров'я і бути корисним своїй родині. Ми ж не просимо надприродних речей. Практика показує, що домашній арешт може бути різним. Є варіанти, коли по три години на день люди можуть виходити з дому, тобто, коли з ранку до вечора. У мене ж обмеження максимальні, я за периметр свого будинку взагалі нікуди не можу вийти".
Адвокат Солодков підкреслив, що інші підсудні у справі, які "нічим не відрізняються від Асанова і Дегеменджі", перебувають на абсолютно інших запобіжних заходах, не пов'язаних з позбавленням волі, а Ахтем Чийгоз, який проходив у справі як "організатор масових заворушень", взагалі помилуваний до набуття законної сили його вироку.
"Прошу всіх звернутися до здорового глузду. Всім вже давним-давно все зрозуміло: нікуди підсудні не втечуть з домашнього арешту, ніякого сенсу в цьому немає, кримінальна справа триває протягом не одного року", - сказав Солодков.
Нагадаємо, "справу кримських татар" порушено за подіями 26 лютого 2014 року поруч з будівлею Верховної Ради Криму. Тоді відбулися зіткнення між проросійськими активістами та прихильниками нової української влади, серед яких були і кримські татари.