Паркан на місці забудови Сінного ринку в Києві встановлено незаконно, оскільки Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу КМДА не видавав дозвіл на порушення благоустрою. У відповіді на депутатський запит депутата Київради Ольги Балицької у відомстві підтвердили, що контрольну картку цій дільниці не видавали. Копія документа є в розпорядженні LB.ua.
![](https://i.lb.ua/070/21/59ba8cef5f8ba.jpeg)
"Відповідно до Правил благоустрою м. Києва, затвердженим рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №105/1051 (зі змінами), видається контрольна картка встановленої форми для контролю за благоустроєм при виконанні будь-яких робіт, пов'язаних з порушенням благоустрою території міста Києва, в якій зафіксовано термін виконання робіт і вказано інформацію про забудовника і виконавця робіт. Департамент міського благоустрою і збереження природного середовища за вказаними адресами (вул. Бульварно-Кудрявська 15-а, Гончара 3-б та 48/2, місце забудови Сінного ринку, - ред.) контрольні картки не видавав", - ідеться у відповіді відомства на запит депутата.
Активісти при цьому наполягають, що відсутність дозволу на порушення благоустрою дає підстави заявляти, що в забудовника Сінного ринку немає правових підстав встановлювати будівельний паркан. Тож встановлений він протизаконно.
У зв'язку з цим Балицька звернулася з депутатським запитом до заступника голови КМДА Олександра Спасибказ проханням вжити заходів щодо демонтажу незаконно встановленого паркану та зупинити будівництво, оскільки без огорожі проводити будівельні роботи заборонено.
![](https://i.lb.ua/105/57/59ba8d91241ca.jpeg)
![](https://i.lb.ua/022/38/59ba8dbd6412c.jpeg)
Нагадаємо, на місці Сінного ринку планують побудувати 14 будинків площею 113 тис. квадратних метрів. Висота будівель, згідно з проектом, - від шести до 22 поверхів. Навколо земельної ділянки, яку мають намір забудувати, розташовані 9 пам'яток місцевого значення та 28 об'єктів культурної спадщини. На деяких із цих будівель після початку будівництва з'явилися тріщини.
Активісти наполягають на тому, щоб щільність і висотність забудови було знижено, однак забудовник відмовився йти на компроміс. При цьому під час видачі дозвільних документів і ведення будівництва активісти виявили серйозні порушення.