ГоловнаПолітика

РНБО розглянула оборонний бюджет України (оновлено)

Рада в середу провела засідання.

РНБО розглянула оборонний бюджет України (оновлено)
Фото: president.gov.ua

Рада національної безпеки і оборони в середу провела засідання, на якому розглянула показники оборонного бюджету на 2018 рік.

Про це повідомляють у фейсбуці президента Петра Порошенка.

Президент зазначив, що витрати на оборону в 2017 році порівняно з 2013 роком у доларовому еквіваленті приблизно однакові, але ефективність використання грошей значно зросла.

Оновлення. Як повідомляється на сайті РНБО, рада схвалила пропозицію Олександра Турчинова про збільшення оборонного бюджету на наступний рік до 163 млрд 268 млн гривень.

"За рішенням РНБО України обсяг фінансування оборонно-безпекового бюджету в наступному році буде на рівні 163 млрд 268 млн гривень, з них 156 млрд 893 млн грн - із загального фонду, і 6 млрд 375 млн грн - зі спеціального", - сказав Турчинов.

Секретар РНБО зазначив, що одним з важливих питань фінансування сектора безпеки і оборони є збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, "в основі якого - збільшення посадових окладів і окладів за військові звання".

Пріоритетним напрямком бюджетного фінансування також визначено створення нових видів озброєння і військової техніки, зокрема, виробництво сучасного високоточного ракетного та артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів і високоточних засобів ураження; виконання Державної цільової програми створення та виробництва боєприпасів і продуктів спеціальної хімії.

Особлива увага буде приділятися також інтенсивній бойовій підготовці частин і підрозділів Збройних Сил України та інших військових формувань, а також облаштуванню державного кордону.

Крім того, пріоритетами будуть реалізація державної політики в сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв'язку та захисту інформації; виконання Національної розвідувальної програми на 2016-2020 роки; посилення контррозвідувального захисту і боротьба з тероризмом і диверсійною діяльністю.

Крім того, на засіданні РНБО України було розглянуто і прийнято Концепцію забезпечення контррозвідувального режиму в Україні і Концепцію реформування і подальшого розвитку системи управління державою в умовах надзвичайного стану та в особливий період.

Також рада унормувала питання про створення і діяльність ставки Верховного головнокомандувача як органу стратегічного керівництва ЗСУ, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами в особливий період.

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов пропонує, щоб оборонний бюджет України на 2018 рік становив 162,7 млрд грн, у тому числі в загальному фонді - 156,4 млрд грн і в спеціальному - 6,3 млрд грн.

У бюджеті України на 2017 рік було передбачено 129 млрд грн на сферу безпеки й оборони. У липні в бюджет внесли зміни і додатково виділили силовикам 9 млрд гривень.

З 2016-го витрати на оборону становили 113 млрд грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram