ГоловнаПолітика

Порошенко доручив перевірити дані про постачання ракетних двигунів у КНДР

Президент вважає, що розслідування допоможе встановити джерело "фейку".

Порошенко доручив перевірити дані про постачання ракетних двигунів у КНДР
Фото: facebook.com/petroporoshenko

Президент Петро Порошенко доручив перевірити дані з публікації газети The New York Times, в якій ідеться про можливі поставки українських ракетних двигунів у КНДР.

"Україна сумлінно дотримується міжнародного режиму нерозповсюдження. Добровільно позбувшись третього за потужністю ядерного потенціалу в світі, ми зробили унікальний внесок у міжнародну безпеку і ніколи не дозволили б собі поставити під сумнів нашу прихильність міжнародним зобов'язанням. Якими б абсурдними не виглядали звинувачення України, як відповідальні партнери ми повинні уважно перевірити оприлюднену виданням New York Times інформацію про нібито постачання ракетних двигунів або відповідних технологій у Північну Корею", - написав він у фейсбуці.

"Тому доручив невідкладно, під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України та із залученням Міжвідомчої комісії з політики військово-технічної співпраці та експортного контролю, а також ДП «Південмаш» і КБ «Південне» провести ретельне і всебічне розслідування ситуації і доповісти про результати впродовж трьох днів. Переконаний, що це дозволить достовірно підтвердити надуманість припущень про «український слід» у північнокорейській балістичній історії і, ймовірно, локалізувати справжнє джерело і задум цього безпідставного фейку. Україна дорожить своєю діловою репутацією надійного партнера в сфері захисту та нерозповсюдження ракетно-космічних технологій!"- підсумував він.

Нагадаємо, газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу "Південмаш", що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою. Джерелом цього аналізу названо експерта з ракет із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана.

Аналітики, які досліджували фотографії нових ракетних двигунів КНДР, дійшли висновку, що їх джерелом є розробки, що використовувалися для створення ракетного флоту Радянського Союзу. Ці двигуни були настільки потужними, що одна ракета могла перекинути 10 термоядерних боєголовок з континенту на континент. Такі двигуни були пов'язані лише з декількома заводами, які розміщувалися на території колишнього СРСР, у тому числі з "Південмашем".

Однак "Південмаш" спростував публікацію The New York Times. Підприємство заявило, що ніколи раніше не мало і не має зараз ніякого стосунку до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного характеру. Ракети і ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності "Південмаш" не випускав і не випускає.

Пізніше Майкл Еллеман заявив, що не вірить у причетність української влади до поставок ракетних двигунів Північній Кореї.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram