ГоловнаПолітика

Держадвокат Януковича взяв самовідвід (оновлено)

Віталій Мешечек заявив, що не впорається.

Держадвокат Януковича взяв самовідвід (оновлено)
Виталий Мешечек
Фото: Newsone.ua

Державний адвокат колишнього президента Віктора Януковича Віталій Мешечек відмовився від своїх обов'язків захисника.

Відповідну заяву він зробив під час засідання Оболонського районного суду Києва в четвер.

"Це заява про відмову від своїх обов'язків як захисника", - сказав він.

Мешечек зазначив, що не перебуває в адвокатських об'єднаннях і не має помічників. У зв'язку з цим адвокат вважає, що не впорається з такою складною справою, як захист інтересів Януковича.

Прокурори виступили проти самовідводу держадвоката. Вони відзначили, що раніше Мешечек під час судового процесу не сумнівався у своїй компетентності.

Суд пішов до нарадчої кімнати для прийняття рішення за заявою Мешечека.

Оновлення. Суд задовольнив самовідвід Мешечека і доручив Центру з надання безоплатної правової допомоги знайти нового адвоката для Януковича. Засідання на цьому завершилося, наступне відбудеться 6 вересня.

Нагадаємо, 6 липня Янукович через російські ЗМІ заявив, що не має наміру більше брати участь у судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Він передбачає, що рішення Оболонського суду заздалегідь визначено, і його засудять до довічного ув'язнення.

У відповідь Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві призначив адвоката Віталія Мешечека для захисту Януковича. Це призвело до паузи в судовому процесі через бажання Мешечека ознайомитися з матеріалами справи.

Януковичу інкримінують те, що 1 березня 2014 року, перебуваючи на території РФ, він вчинив держзраду, звернувшись із письмовою заявою до президента РФ із проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн гривень.

Колишнього президента звинувачують у зраді (ч. 1 ст. 111 КК), пособництві в сепаратизмі (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК) і пособництві у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram