Проповідник і громадський діяч Фетхулла Гюлен, який емігрував з Туреччини у США, заявив про свою непричетність до організації спроби військового перевороту і припустив, що заколот був "постановкою".
Про це повідомляє агентство Reuters.
"Потрібно враховувати ймовірність того, що спроба перевороту в Туреччині могла бути зрежисована", - заявив він журналістам.
Гюлен також розкритикував уряд Реджепа Ердогана за авторитаризм.
"Схоже, у них немає терпимості до будь-якого руху, будь-якої групи, будь-якої організації, яка не перебуває під їхнім повним контролем", - сказав він.
Нагадаємо, увечері 15 липня група турецьких військових заявила, що бере управління країною у свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. Після цього вони оголосили в країні комендантську годину і військовий стан.
На вулицях Анкари і Стамбула з'явилася військова техніка, в тому числі танки. Однак Ердоган вночі вийшов в ефір, закликавши громадян виходити на вулиці міст. Його послухалися, і тисячі прихильників президента вийшли проти військових. Сталися сутички заколотників і прихильників Ердогана, в результаті яких загинули близько 190 осіб. Вранці більшість заколотників здалися владі.
Турецький уряд заявив, що невдалий переворот нібито організувала група військових, лояльних до опонента Ердогана - Гюлена, який живе в добровільному вигнанні у США. А сам президент закликав США видати Гюлена.