Станом на 6 березня 2018 року, за даними НАК "Нафтогаз України", заборгованість щодо газу за тиждень зменшилася по Україні загалом на 14,7%.
Про це йдеться в заяві прес-служби Кабінету Міністрів у зв'язку з маніпулятивними матеріалами в ЗМІ щодо впровадження монетизації субсидій.
"Останніми днями в інформаційному просторі з'явилася низка маніпулятивних матеріалів щодо перебігу реалізації урядової постанови про перший етап монетизації субсидій - монетизації на рівні надавачів комунальних послуг. Просимо ЗМІ користуватися офіційною інформацією, яка надається урядом і НАК "Нафтогаз", - йдеться в заяві.
Згідно з постановою КМУ №951, кошти, отримані як субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню, мають виключно цільове призначення.
"Це означає, що протягом року вони не можуть бути використані з будь-якою іншою метою, крім сплати податків у державний бюджет учасниками ринку постачання енергоресурсів для населення", - зазначили в уряді.
Показники дебіторської заборгованості за відпущений НАК "Нафтогаз України" природний газ непорівнянні з сумою субсидій для населення за спожиті енергоресурси і в декілька разів перевищують їх рівень.
"Ба більше, споживачі ПСО (ПСО - постачальники природного газу зі спеціальними обов'язками) не купують газ за передоплатою, тому дебіторська заборгованість, як правило, з осені на зиму зростає, а з зими на весну падає", - уточнюється в повідомленні.
Крім того, вважають в Кабміні, некоректно наводити період, коли пільги і субсидії ще не надійшли від держави, і показувати зростання заборгованості.