Компанія ДТЕК має намір вивести видобуток вугілля марки «Г» на рівень 25 млн тонн щороку, що дасть можливість забезпечити потребу України в цьому виді палива. Про це повідомив у інтерв'ю виданню «Новий час» генеральний директор компанії Максим Тимченко.
«У нас достатньо запасів марки Г. Але це питання державної політики, питання ціноутворення, питання тих ринкових механізмів, які мають не тільки декларативно, а насправді працювати і не допускати таких ось перекосів у цінах, які є. Вугільний бізнес дуже капіталомісткий. Він потребує постійних інвестицій», - зазначив Тимченко.
У довгостроковій перспективі топ-менеджер також допускає відмову України від імпорту антрацитового вугілля, видобуток якого залишився на підконтрольних територіях.
«Це прямо пов'язано із ситуацією на Донбасі. Я вірю, що ситуація зміниться, Донбас буде повернутий і ми відновимо видобуток на антрацитових шахтах, щоб забезпечити вугільну незалежність України. Поки цього не сталося, усі гравці ринку знижують залежність від антрациту, переводячи блоки ТЕС на марку Г», - сказав Тимченко.
2017 року, за прогнозами топ-менеджера, загальна потреба України в імпортному енергетичному вугіллі становитиме 7 млн тонн при загальному планованому споживанні на рівні 27 мільйонів тонн. Така тенденція, зазначив Тимченко, збережеться наступних 2-3 роки.
«Через блокаду Донбасу був штучно створений дефіцит антрациту, а Україні необхідно пройти зиму. Важливо додати, що сьогодні ми прийшли до ситуації імпорту на вугілля марки Г. Частково це пояснюється тим, що ми і Центренерго перевели блоки на марку Г. Відповідно збільшено попит на це вугілля. Проте й значною мірою це пояснюється падінням видобутку на державних шахтах. Це наслідок тієї політики ціноутворення на вугілля, яка була останніми роками», - сказав гендиректор ДТЕК.
За останні 8 років ДТЕК, за його даними, інвестував у видобуток вугілля 2,5 млрд доларів. 2017 року інвестиції становитимуть 4 млрд грн.
«Сьогодні у нас не така критична ситуація з вугіллям марки Г лише тому, що понад 2,5 мільярдів доларів ми інвестували протягом 8 років у наш вугільний бізнес. Павлоградвугілля виробляє 20 мільйонів тонн вугілля на рік. Це левова частка в Україні. 12 років тому він добував 10 мільйонів. І за ці роки ми збільшили обсяг видобутку вдвічі. Будь-який фахівець у вугільній галузі підтвердить - це величезні інвестиції», - підсумував топ-менеджер.
2016 року підприємства «ДТЕК Павлоградвугілля» і «ДТЕК Добропіллявугілля», які продовжують вести видобуток вугілля марки «Г» у складі ДТЕК, сумарно добули 21 млн тонн вугілля.