Американська компанія Westinghouse Electric Co. звернулася в суд по захист від кредиторів у рамках процедури банкрутства.
Як зазначає "Інтерфакс-Україна", рішення про банкрутство було схвалено в середу радою директорів Toshiba Corp., материнською структурою Westinghouse.
Toshiba купила Westinghouse 2006 року за 5,4 млд доларів. 2013 року Westinghouse почала будівництво реакторів нового типу AP1000 на АЕС у Джорджії і Південній Кароліні. Проект обернувся масштабними перевитратами і спровокувала найгіршу фінансову кризу в історії Toshiba.
У середині лютого Toshiba оголосила про втрату $6,2 млрд через перевитрати коштів у рамках атомних проектів у США. Також японська компанія двічі переносила публікацію звітності за третій фінансовий квартал, що завершився в грудні 2016 року, через невизначеність навколо Westinghouse.
Банкрутство Westinghouse, на думку експертів, є для Toshiba єдиним способом обмежити ризики подальших збитків у підрозділі.
Оновлення. В офіційному релізі Westinghouse сказано, що банкрутство компанії не впливає на її діяльність в регіонах Азії і EMEA (Європи, Близького Сходу і Африки), в який входить і Україна. Клієнтам обіцяють "незмінно високу якість продукції і послуги" у звиклому порядку.
Такої самої думки в "Енергоатомі", який експлуатує українські атомні електростанції.
"Жодних проблем у нашій роботі немає, і ми сподіваємося, що Westinghouse виконає свої зобов'язання", - заявили агентству
РБК-Україна в прес-службі "Енергоатому".
Westinghouse є одним із двох постачальників ядерного палива в Україну. 2016 року Україна витратила 162 млн доларів на американське паливо і 388 млн доларів - на російське. Паливні збірки виготовляють на заводі у Швеції.