ГоловнаЕкономікаБізнес

"Укрметалургпром": втрати через "Укрзалізницю" можна порівняти із сумами допомоги від МВФ

Недовиробництво ГМК торік становило близько 15%.

"Укрметалургпром": втрати через "Укрзалізницю" можна порівняти із сумами допомоги від МВФ
Фото: Александр Каленков

Неефективність державного монополіста ПАТ "Укрзалізниця" занадто дорого обходиться українцям і, зокрема, призводить до зниження курсу гривні. Про це заявив голова об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ефірі телеканалу "112 Україна", коментуючи бажання УЗ підняти тарифи на вантажні перевезення.

"Дії "Укрзалізниці" вже призвели до того, що недовиробництво торік склало близько 15% (в гірничо-металургійній галузі, - ред.). Що таке 15%? Це кілька мільярдів доларів недонадходжень валютної виручки, а це мільярди гривень недонадходження в бюджет, це тиск на курс. Це цифри, які можна порівняти з тією допомогою, яку ми отримуємо від міжнародних фінансових інститутів, тому вкрай важлива ритмічна й ефективна робота української залізниці", - заявив Каленков.

За словами експерта, за останні роки тарифи на вантажні перевезення підвищували у два з половиною рази, при цьому вантажообіг упав на 30%. Тому підвищення тарифів не вирішить проблеми монополіста, а тільки створить їх бізнесу, змушуючи його скорочувати співробітників, втрачати конкурентні позиції на світових ринках, зупиняти виробництва.

"Подальше підвищення призведе до такого самого результату: вантажообіг буде спадати. Що таке падіння вантажообігу? Це означає, що підприємства не зможуть вчасно доправляти сировину, виробляти продукцію і відправляти її своїм споживачам. Тому підприємства будуть змушені скорочувати виробництво, а скорочення виробництва - це скорочення працівників", - заявив експерт.

Як відомо, "Укрзалізниця" ініціювала підвищення тарифів на вантажні перевезення у 2017 році відразу на 25%. Проти такого рішення виступили представники найбільших галузей української економіки, що забезпечують близько 2/3 валютної виручки України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram