Кабінет Міністрів на своєму засіданні в середу затвердив пілотний проект рекультивації земель на півночі України, пошкоджених незаконним видобутком бурштину.
Як повідомляє прес-служба Мінекономіки, ділянки, яким завдано збитків, передадуть державним компаніям "Бурштин України" та "Укрбурштин". Вони зможуть вибрати залишки бурштину, якого не знайшли старателі, а натомість за погодженням з лісгоспами будуть зобов'язані провести рекультивацію.
Очікується, що це дозволить відновити пошкоджені землі, запобігти повторному незаконному видобутку бурштину, підвищити зайнятість місцевого населення на роботах із рекультивації і збільшити надходження до місцевих бюджетів за рахунок рентної плати.
Проект буде реалізовано в Житомирській, Рівненській і Волинській областях.
Нагадаємо, що, за оцінкою міністра екології Остапа Семерака, кількість нелегальних копачів бурштину в північних областях України обчислюється тисячами. Тільки в Рівненській області незаконним видобутком займаються близько 10 тисяч осіб. При цьому видобуток ведеться помповим методом, який піднімає тільки 15% каменю, але дуже негативно впливає на екологію.
Правильний метод видобутку передбачає зняття верхнього шару, пересипання і потім рекультивацію. У такому разі територія, на якій вівся видобуток, може бути придатною для сільського господарства, будівництва чи промисловості.