Першу нитку газопроводу "Північний потік" виведено на повну потужність.
До 21 травня потужність газопроводу використовували приблизно на третину. До цього дня газовики виконували завершальні роботи: обкатували і налагоджували нове американське й італійське обладнання на найбільшій у світі компресорній станції "Портова" - початковій точці газопроводу на російському березі.
Але тепер "Північний потік" зможе качати 73 млн куб. м газу на добу (27,5 млрд куб. м на рік).
Окрім цього, місяць тому завершили прокладання другої нитки газопроводу, восени її введуть в експлуатацію. Від початку роботи "Північного потоку" ним доправлено 4,2 млрд куб. м газу.
Нагадаємо, газопровід "Північний потік" безпосередньо поєднує Росію та Німеччину. Цільовими ринками постачань через "Північний потік" є Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія й інші країни.
Газопровід складається з двох ниток завдовжки 1224 км із пропускною здатністю 27,5 млрд куб. м газу на рік кожна. Їх прокладено на дні Балтійського моря від бухти Портової поблизу Виборга (Ленінградська область, Росія) до узбережжя Німеччини в районі міста Грайфсвальда.
Довжина сухопутної ділянки газопроводу - 917 км, її власником і оператором є російський "Газпром", вона з'єднає газопровід "Північний потік" із системою газопостачання Росії. Два газопроводи-відводи з Грайфсвальда на південь і захід Німеччини загальною довжиною 850 км будуть побудовані компаніями Wingas і E. ON Ruhrgas.
Основною базою природного газу для "Північного потоку" є Південно-Російське родовище, проектна потужність якого становить 25 млрд куб. м газу на рік. Родовище розташоване в Красноселькупському районі Ямало-Ненецького автономного округу.