Блог Національної платформи стійкості та згуртованості
Проєкт підтримується Європейським Союзом і спрямований на посилення стійкості та згуртованості в Україні.
За час своєї діяльності Національна платформа провела понад 70 публічних заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях й залучила провідних міжнародних експертів з питань миробудування, перехідного правосуддя, інформаційної реінтеграції, соціальної згуртованості та національної єдності.
Співзасновники проєкту – експерти і дослідники Юлія Тищенко, Олег Саакян, Олександр Москалець та Володимир Лупацій.
Ключові напрямки діяльності ініціативи:
підтримка та розвиток, обмін найкращими практиками, масштабування найкращих практик міжсекторальної взаємодії (діалог, співпраця між суспільством, НУО, волонтерськими спільнотами, місцевою та центральною владою);
сприяння післявоєнному відновленню, життєздатності та стійкості українських громад;
розробка та просування наративів стосовно стійкості та соціальної згуртованості на різних етапах конфлікту та комунікація таких наративів із спільнотами, різними соціальними групами, НУО, владою;
забезпечення зв’язку процесів формування та реалізації політики (гуманітарна, екологічна, безпекова та ін.) із процесами підвищення стійкості на місцевому та центральному рівнях;
покращення міжсекторальної комплексної комунікації в середині українського суспільства між різними стейкхолдерами (центральна, місцева влада, НУО, волонтери, армія);
постійний аналіз ситуації та наявних ризиків в сфері соціальної згуртованості на різних етапах конфлікту (гуманітарні потреби, ситуація на непідконтрольних територіях та ін).
Запорізька область – одна з тих, де люди щодня дивляться у вічі війні. Попри це місцеві мешканці намагаються адаптуватися до нових обставин і зберігати віру у краще.
Жителі Харківщини продовжують жити і працювати попри 36 годинні тривоги і обстріли, сіють та збирають врожай, залишаючись самим замінованим регіоном України.
Перебуваючи далеко від зони бойових дій і поблизу кордону з ЄС, Чернівецька область має всі можливості перетворитися з досить посередньої за рівнем розвитку області у сучасну та прогресивну…
Завдання Реєстру збитків для України – зібрати доказову базу з визначеними числовими параметрами у сумах завданої шкоди, яка підлягатиме відшкодуванню.
Вимушену участь у «виборах президента росії» взяли українці на окупованих територіях. Які технології примусу використовував агресор і які наслідки це може мати для України?
Львівська область стала прихистком для сотень тисяч українців. А ще – зручним транспортним хабом для мільйонів, хто їде за кордон, повертається в Україну або ж зустрічається з ріднею…