ГоловнаСвіт

У Німеччині відсьогодні діють жорсткіші умови в'їзду для невакцинованих

Мандрівники від 12 років повинні мати негативний результат тесту на ковід, свідоцтво про повну вакцинацію чи підтвердження нещодавнього одужання.

У Німеччині відсьогодні діють жорсткіші умови в'їзду для невакцинованих
Фото: ЕРА/UPG

У Німеччині стали діяти жорсткіші умови в'їзду до країни для невакцинованих від коронавірусу осіб.

Про це пише dw.com.

З неділі, 1 серпня усі мандрівники від 12 років повинні мати при в'їзді до країни негативний результат тесту на коронавірус або ж свідоцтво про повну вакцинацію чи підтвердження нещодавнього одужання від COVID-19.

Раніше ці вимоги стосувалися лише пасажирів авіакомпаній, але тепер поширюються й на осіб, які прибувають до Німеччини автомобілем чи автобусом, залізницею або морським транспортом. Правило діятиме не лише для іноземців, а й німців, які повертаються з інших країн.

При цьому перевірки на сухопутних кордонах країни носитимуть вибірковий характер. Під час них подорожні повинні будуть надавати відповідні документи. Під час перетину кордону в потягах перевірки здійснюватимуть під час його руху. При авіаподорожах пасажири повинні будуть надавати документи перед посадкою у літак.

Окрім того, з 1 серпня в Німеччині змінюється класифікація зон ризику стосовно захворюваності на COVID-19. Відтепер замість трьох залишається тільки дві категорії: зона поширення варіанту коронавірусу та зона високого ризику. Ті, хто повертається з цих зон, повинні зареєструватися на урядовому порталі.

При в'їзді із зони поширення варіанту коронавірусу тестування є обов'зковим навіть для тих подорожніх, які повністю вакциновані або перехворіли на COVID-19. Але навіть у разі негативного результату тесту в Німеччині треба пройти 14-денний карантин, який не можна скоротити.

Невакциновані особі, які повертаються із зон високого ризику, повинні на 10 днів йти в карантин, який, однак, можна припинити після п'яти днів у разі негативного результату тесту на коронавірус. Для дітей віком до 12 років карантин триває п'ять днів. На подорожніх, які повністю вакциновані або перехворіли на COVID-19, ця вимога не поширюється.

Нагадаємо, український уряд посилив правила перетину кордону та самоізоляції: подорожувальники з Росії та Індії в разі відсутності щеплень обов'язково будуть в самоізоляції. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram