ГоловнаСвіт

Данія побудує острів, на якому розмістять 200 вітрових генераторів

Генератори зможуть забезпечити електроенергією три мільйони домогосподарств.

Данія побудує острів, на якому розмістять 200 вітрових генераторів

Данський уряд погодив будівництво у Північному морі величезного штучного острова.

Про це пише bbc.com.

На площі, що дорівнює 18 футбольним полям (120 тисяч кв. м), розмістять 200 вітрових генераторів, здатних забезпечити електроенергією три мільйони домогосподарств.

Це найбільший будівельний проєкт в історії Данії, який оцінюють у 34 млрд доларів.

У майбутньому його площа може збільшитись втричі.

Точне місце розташування великого острова поки не назвали. Відома лише приблизна відстань від берега – 80 км.

Данське телебачення повідомило, що державне агентство з енергетики попередньо обрало дві точки на захід від півострова Ютландія, в обох місцях глибина моря становить 26-27 метрів.

Припускають, що острів забезпечуватиме електрикою і сусідні країни.

Їхній список поки не оголошують, але професор Якоб Остергард з Технічного університету Данії в інтерв'ю ВВС назвав можливими партнерами Британію, Німеччину та Нідерланди.

Величезна вітрова електростанція також вироблятиме водень для промисловості та транспорту.

Згідно з ухваленим у Данії Актом про клімат, країна планує у найближчі 10 років скоротити викиди парникових газів на 70% в порівнянні з 1990 роком, а до 2050 року повністю вийти на нульовий рівень викидів парникових газів.

За словами міністра енергетики Дана Йоргенсена, країна змінює пріоритети.

"Це гігантський проєкт, – заявив ВВС професор Остергард. – Це новий крок в розвитку данської вітроенергетики. Ми почали з встановлення вітряків на суші, потім на прибережному мілководді, тепер на штучних островах. Данія буде світовим лідером у цій галузі".

Ідею підтримали данські політики всіх напрямків.

Окрім того, біля берегів острова Борнгольм, на схід від материкової Данії, планують побудувати ще один такий острів, але меншого розміру. Вже підписані угоди, за якими енергія з нього піде до Німеччини, Бельгії та Нідерландів.

Минулого листопада Євросоюз оголосив план підвищити виробництво електроенергії на встановлених у морі вітряках у п'ять разів до 2030 року та у 25 разів до 2050.

Третя частина енергетичних потреб ЄС вже покривають шляхом поновлюваних джерел.

Сумарна потужність вітряних генераторів морського базування в країнах Євросоюзу становить 12 гігаватів, з них на Данію припадає 1,7 гігавата. Острів у Північному морі розрахований на три гігавати, острів біля Борнгольма – на два гігавати.

Нагадаємо, Президент США Джо Байден підписав низку указів, метою яких є боротьба з кліматичними змінами. Він наказав обмежити видобування нафти й газу на користь енергії вітру.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram