ГоловнаСвіт

Експорт озброєнь з Німеччини поставив 10-річний рекорд

55,9% від обсягу експорту зброї припало на країни ЄС і НАТО.

Експорт озброєнь з Німеччини поставив 10-річний рекорд
Фото: EPA/UPG

Загальна вартість експортованої з Німеччини зброї в 2019 році перевищила 8 млрд євро, що є рекордом за останні 10 років.

Про це йдеться в звіті міністерства економіки ФРН з експорту озброєнь за 2019 рік, передає Deutsche Welle.

"Для порівняння: загальна вартість дозволених до експорту озброєнь у 2018 році склала в Німеччині 4,82 млрд євро. Середній річний показник з експорту озброєнь за останні п'ять років в країні склав 6,76 млрд євро", - наводить видання цитату інформагентства AFP.

За даними міністерства економіки Німеччини, 55,9% від обсягу експорту озброєнь в 2019 році припало на країни ЄС і НАТО, а також прирівнювані до них держави, з якими Німеччина підтримує особливо тісну співпрацю в сфері безпеки.

У той же час на так звані "треті країни" в 2019 році припав обсяг експорту озброєнь в розмірі 3,53 млрд євро, що приблизно відповідають середньому показнику за останні п'ять років.

Основними покупцями німецького озброєння з числа "третіх країн" в 2019 році були Алжир (847 млн євро), Єгипет (802 млн євро), а також Південна Корея (373 млн євро), ОАЕ (257 млн євро) і Катар (236 млн євро ).

При цьому Міністерство економіки Німеччини підкреслює, що загальна вартість замовлень на експорт не є підходящим фактором для визначення пріоритетів політики з контролю над експортом. Головне в цьому питанні - врахувати тип товару, що експортується, та його призначення. Так, під категорію озброєнь підпадають не тільки танки і зброя, а й санітарні транспортні засоби, а також прилади для пошуку і знешкодження мін.

Нагадаємо, в лютому Німеччина додатково виділила Україні 4 млн євро на гуманітарну допомогу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram
>