ГоловнаСвіт

Угорщина далі блокуватиме засідання Комісії Україна-НАТО, - Сійярто

Голова МЗС Угорщини назвав "абсурдом" те, що позицію його країни на світовій арені зображають як дружню Росії політику.

Угорщина далі блокуватиме засідання Комісії Україна-НАТО, - Сійярто
Петер Сийярто
Фото: EPA/UPG

Угорщина далі блокуватиме засідання Комісії Україна-НАТО, поки права меншин в Україні не будуть відновлені.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "Інтерфакс-Україна".

"Він (Сійярто, - ред.) розповів, що в плані двосторонніх відносин Угорщини із сусідніми державами її відносини з Україною є найскладнішими. Оскільки Угорщина підтримує Україну в питаннях територіальної цілісності і суверенітету, вона повинна враховувати численні порушення прав угорської національної меншини в законодавстві. Порушення стосуються не тільки прав угорської меншини, а й прав меншин у ширшому сенсі", - йдеться в статті, опублікованій на сайті видання "Hungary Today".

Крім того, за словами Сійярто, "здалеку, можливо, зрозуміло, що життя 150 тис. етнічних угорців менш важливі, ніж геополітичні міркування".

"Але для нас ця спільнота важливіша, ніж будь-яке геополітичне питання", - підкреслив міністр.

Також він назвав "абсурдом" те, що позицію Угорщини на світовій арені зображають як політику, дружню Росії.

Сійярто повідомив, що 26 березня його український колега, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, "якого його президент попросив попрацювати над відновленням двосторонніх відносин", відвідає Будапешт.

"Ми готові, і ми також зробимо розумні пропозиції", - сказав Сійярто.

Нагадаємо, 2017 року відносини між Україною й Угорщиною зіпсувалися, коли Верховна Рада прийняла закон про освіту. Угорцям здалося, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

2019-го Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, яка розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

У вересні міністри закордонних справ України й Угорщини домовилися про зустріч на найвищому рівні, яка повинна відкрити шлях для врегулювання актуальних питань двостороннього порядку денного.

У січні 2020 року Верховна Рада прийняла новий закон про повну загальну середню освіту з трьома мовними моделями для національних меншин. Він передбачає, що в угорських школах на Закарпатті може використовуватися тільки рідна мова, але з 5 класу не менш ніж 20% предметів повинні викладатися українською мовою зі щорічним підвищенням до 40% в 9 класі і 60% у старшій школі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram