Генсек ООН Антоніу Гутерреш вважає, що світ зіткнувся з необхідністю встановити дозволені рамки міждержавних кібернетичних атак.
Про це він заявив у виступі на Мюнхенській конференції з безпеки, передає "Європейська правда".
Він нагадав, що взаємні удари у кіберпросторі вже стали реальністю.
"Настав час говорити про міжнародні правові рамки ведення кібернетичної війни", - підкреслив генсек ООН. Він запропонував розпочати дискусію щодо цього на майданчику Генасамблеї ООН.
Як відомо, існують схожі за назвою міжнародні правила збройних конфліктів. "Закони і звичаї ведення війни" понад 100 років тому були закріплені низкою міжнародних конвенцій, відтоді багато разів модифікувалися. Їх порушення є міжнародним злочином.
Водночас у кібернетичній сфері, за словами генсека, немає єдності навіть щодо того, що вважати нападом. "Мова йде не тільки про кібератаки... Дуже часто відсутній консенсус щодо того, як вписати кібернетичні війни в міжнародно-правові рамки, - підкреслив він. - Мені здається, що єдина можливість це зробити - це якщо ми сядемо всі разом, за участю науковців, фахівців - і узгодимо базові правила".
Гутерреш став першою посадовою особою такого високого рівня, яка ініціювала узгодження правил ведення кібервійни. Водночас локальніші ініціативи звучали і раніше.