ГоловнаСвіт

Клімкін: Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії з імплементації закону про освіту

"Ці положення і документи будуть готуватися в тісному контакті з самими національними громадами", - зазначив глава МЗС.

Клімкін: Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії з імплементації закону про освіту
Павел Климкин
Фото: Макс Требухов

Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту, які будуть готуватися в тісному контакті з національними громадами.

Про це у своїй колонці на "Європейській правді" написав глава МЗС України Павло Клімкін.

За його словами, Венеціанська комісія констатувала, що український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.

Конкретні ж положення і деталі повинні бути закріплені в окремому Плані реалізації закону "Про освіту", а потім, якщо необхідно, то і в Законі "Про загальну середню освіту", який саме зараз розробляється.

"Як і рекомендує комісія, ці положення і документи будуть готуватися в тісному контакті з самими національними громадами", - зазначив Клімкін.

Він також зазначив, що для української сторони надзвичайно важливо, що "Венеціанка" назвала посилення позицій державної української мови в освіті і обов'язковість її вивчення усіма громадянами країни не тільки законним, але й похвальним.

Нагадаємо, 8 грудня Венеціанська комісія ухвалила рішення щодо положень нового Закону України "Про освіту" стосовно викладання державною мовою, мовою меншин та іншими мовами. У рішенні йдеться, що сприяння посиленню державної мови та її обов'язковість для всіх громадян є "законною і навіть похвальною метою держави". Те ж саме стосується і державних заходів з вивчення мови всіма громадянами, які є шляхом до подолання існуючих нерівномірностей та сприяють ефективній інтеграції в суспільство осіб, які належать до національних меншин.

Крім того, Венеціанська комісія у своєму висновку зазначила, що Україні варто внести зміни у "мовну статтю" закону "Про освіту", переглянувши заборону викладання російською мовою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram