ГоловнаПолітика

МОН: Венеціанська комісія не підтримала мовні претензії Угорщини

Україна може відтермінувати імплементацію спірної статті закону про освіту.

МОН: Венеціанська комісія не підтримала мовні претензії Угорщини
Фото: Council of Europe

Міністерство освіти і науки України заявило, що Венеціанська комісія розглянула мовну статтю закону "Про освіту" і не підтримала претензії Угорщини.

Про це повідомляють на сайті Міносвіти.

"Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону «Про освіту» звужує права представників національних меншин. Зокрема, ВК підкреслила, що питання змісту і обсягу прав відносяться виключно до компетенції Конституційного Суду України. Низка питань застосування мов має вирішуватись спеціальними законами. А отже, звинувачення збоку Угорщини не підтримані", - заявили в міністерстві.

Комісія визнала, що стаття 7 закону "Про освіту" є рамковою і буде уточнюватися в законі "Про загальну середню освіту". При цьому Україні рекомендується продовжити перехідний період для імплементації цієї статті. Зараз передбачено, що вона набирає чинності з 2020 року.

Висновок Венеціанської комісії опублікують орієнтовно в понеділок, 11 грудня.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами прийняла закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 28 вересня закон набув чинності.

Закон передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу предмети повинні викладатися українською мовою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram