У четвер, 8 червня, проходять позачергові вибори в нижню палату британського парламенту.
Виборчі дільниці відкриті з 07:00 по Лондону (09:00 за Києвом), пише Бі-бі-сі.
За останні три роки це вже третє загальнонаціональне голосування в Британії: попередні парламентські вибори відбулися в 2015 році, а влітку 2016-го в країні пройшов референдум про членство Британії в ЄС.
Головні теми червневих загальних виборів у Британії - "Брекзит" і соціально-економічна політика.
Про проведення позачергових виборів у нижню палату парламенту в квітні оголосила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона пояснила дострокові вибори прагненням до стабільності в ситуації, коли країна почала переговори про вихід із Європейського Союзу.
Головними претендентами на 650 місць у Палаті громад (нижня палата парламенту) є представники консерваторів, лейбористів, ліберал-демократів, Партії незалежності Сполученого Королівства і Партії незалежності Шотландії (найбільша фракція після консерваторів і лейбористів). Також у виборах беруть участь Зелені, валлійська "Плайд Камрі" ("Партія Уельсу") і чотири північноірландські партії: Демократична юніоністська, Соціал-демократична лейбористська, Юніоністська партія Ольстера і Шинн Фейн.
Система виборів у Британії - винятково мажоритарна, тобто всіх членів Палати громад обирають в одномандатних округах, причому в один тур.
У 2011 році в Британії було прийнято "Акт про фіксований термін повноважень парламенту", і за цим законом вибори в Палату громад тепер повинні проходити кожні п'ять років у перший четвер травня.
Дострокові вибори допускаються в двох випадках: при вотумі недовіри уряду, а також у разі, якщо за саморозпуск і нові вибори проголосують понад дві третини депутатів.
Останньою процедурою і скористалася прем'єр-міністр Тереза Мей, оголосивши в квітні перевибори парламенту.
Понад 40 тисяч виборчих дільниць на території Сполученого Королівства працюватимуть у четвер до 22:00 по Лондону (опівночі за Києвом).