Приморський районний суд Одеси арештував чотири плавучі бурові установки, які належать державній компанії "Чорноморнафтогаз" і були захоплені під час анексії Криму Росією.
Про це йдеться в ухвалі суду від 27 січня 2017 року, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Арешт наклали в рамках кримінального провадження, відкритого 14 грудня 2015 року за фактом незаконного переміщення і заволодіння буровими установками.
Йдеться про несамохідні самопідйомні плавучі бурові установки В-319 "Україна" ("Незалежність") і В-312 "Петро Годовалець", побудовані у 2012-му компанією Keppel Corporation (Сінгапур), а також установку "Сиваш", побудовану в 1979 році в Астрахані (Росія), і "Таврида", побудовану в 1991 році в Астрахані і добудовану в 1995 році в Миколаєві.
Ці плавучі установки були визнані поліцією речовими доказами в кримінальному провадженні тільки 23 січня 2017 року.
Самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" і "Україна" були арештовані Печерським райсудом Києва 23 грудня 2015 року з клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру в зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз" і "Чорноморнафтогазу" під час їхньої закупівлі.
Нагадаємо, за даними "Чорноморнафтогазу", Росія щорічно видобуває на шельфі Чорного моря 2 мільярди кубометрів газу.