Уряд Бангладеш вирішив виселити біженців-рохінджа з М'янми на безлюдний острів, який затоплює при високих припливах.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
"Ми побоюємося, що регулярний наплив мусульман-рохінджа призведе до погіршення криміногенної ситуації в країні і сприятиме поширенню хвороб, а також створить інші соціальні та фінансові проблеми", - йдеться у заяві уряду.
Щоб уникнути змішування рохінджа з місцевим населенням планують - аж до їх депортації до М'янми в разі незгоди - розмістити мігрантів на острові Тхенгар Чхар у Бенгальській затоці. Цей клаптик суші утворився 11 років тому з відкладень річки Меґхна. Він повністю ховається під водою під час високих припливів і навіть не позначений на багатьох картах.
Це рішення викликало обурення правозахисників і самих рохінджа. МВС Бангладеш у відповідь заявило, що направить спеціальну комісію для обстеження острова. "Якщо це місце непридатне для проживання, то уряд зробить його придатним", - пообіцяли в міністерстві, відзначивши, що рішення про відправлення біженців на Тхенгар Чхар не скасують.
Рохінджа - народ, що живе в основному в штаті Ракхайн, М'янма. Рохінджа сповідують іслам і вважають себе корінним населенням Ракхайна, тоді як більшість бірманців, які сповідують буддизм, вважають, що вони переселилися в країну з Бангладеш у роки британського панування. Нинішній режим М'янми намагається витіснити рохінджа в сусідні країни або асимілювати їх. На цей момент на території Бангладеш проживають понад півмільйона представників цього народу, причому 69 тис. із них утекли з М'янми впродовж чотирьох останніх місяців.
Нагадаємо, 25 січня президент США Дональд Трамп підписав два укази про охорону державного кордону та імміграції.
Після введення в США президентського указу, який обмежує в'їзд жителям семи країн із переважно мусульманським населенням, людям почали відмовляти в реєстрації на авіарейси і затримувати в аеропортах США під час прибуття. Під обмеження потрапили Ірак, Іран, Ємен, Лівія, Сирія, Сомалі та Судан.
Пізніше Трамп звільнив в. о. генпрокурора США за критику свого указу.