У місті Боровськ Калузької області (Росія) залили фарбою стіну, на якій зображені портрети жертв сталінських репресій.
Про це в групі "Новости Боровского района" в соціальній мережі "ВКонтакте" повідомила користувач Олена Мітіна.
Портрети зафарбували жовтою і червоною фарбами.
На стіні зображені письменник Олександр Солженіцин та 20 репресованих жителів Боровська. Над портретами написано "Хотілося б усіх поіменно назвати".
Видання "7x7" відзначає, що стіну оформив місцевий художник Володимир Овчинников, який упродовж багатьох років розписує фресками вулиці міста. Він написав портрети репресованих на початку липня за власною ініціативою. Для цього художник знайшов в архівах інформацію про загиблих.
Перша хвиля репресій, яку організував Йосип Сталін, пройшла наприкінці 1920-х - початку 1930-х років. Громадян заарештовували для запобігання спробам інакомислення. Період найбільш жорстоких і масових репресій - Великий терор - 1937-1938 роки. За розпорядженням Сталіна органи НКВС у серпні 1937 року почали переслідування "антирадянських елементів" і "контрреволюційних національних контингентів".
За даними Музею історії ГУЛАГу, під час другої хвилі репресій понад 1,5 млн людей були заарештовані за звинуваченням в антирадянській діяльності. Близько 700 тис. з них засудили до розстрілу.
"Меморіал" називає жертвами політичних репресій у СРСР понад 12,5 млн осіб.
Нагадаємо, в березні в Криму на меморіальній дошці Сталіну написали "Кат".