Парламент Туреччини надав правовий імунітет силовикам, які воюють проти курдських збройних формувань на сході країни.
Про це повідомляє агентство Рейтер.
Згідно з рішенням депутатів, учасники "антитерористичної операції на сході Туреччини" не підлягають кримінальному переслідуванню за порушення положень законодавства країни за винятком випадків, санкціонованих безпосередньо вищим військовим або політичним керівництвом.
Армія і спецслужби отримують додаткові повноваження, розширюються рамки юрисдикції військових судів. Положення нового закону застосовуватимуться заднім числом, звільняючи таким чином від відповідальності солдатів, які скоїли злочини у 2015 році.
Сутички між силовиками і курдськими повстанцями поновилися після того, як у липні 2015 року було зірвано перемир'я між владою і "Робітничою партією Курдистану" (РПК).
У 2013 році Анкара і РПК уклали угоду про припинення вогню. Цьому передувало збройне повстання РПК, що тривало з 1984 року. Жертвами конфлікту стали понад 40 тис. осіб. Відносини між РПК і Туреччиною різко загострилися після теракту у місті Суруч 20 липня 2015 року, коли загинули 32 людини, переважно курди. Бійці РПК звинуватили турецьку владу в пособництві ісламістам.
РПК вимагає створення курдської автономії у складі Туреччини.
Анкара вважає РПК терористичною організацією і покладає на неї відповідальність за більшість скоєних у регіоні терактів.