Колишній генсек Організації Об'єднаних Націй Бутрос Бутрос-Галі запропонував створити нову міжнародну організацію, пише азербайджанське видання haqqin.az.
Про це він повідомив у спеціальному зверненні у зв'язку з третім Глобальним форумом відкритого суспільства, який днями відкриється в Баку. "Як створити впевненість у стабільності світового порядку? Як повернути довіру у відносини між країнами? На ці питання у мене тільки один варіант відповіді - створення нової міжнародної організації", - заявив Бутрос-Галі.
"Я можу сказати, що технологічна революція винайде новий механізм - нову організацію, яка дозволить нам керувати ключовими гравцями у світовій політиці. Ця організація представлятиме третє покоління міжнародних організацій. Так Лігу Націй, що колись об'єднала в собі 50 держав, можна вважати першим поколінням міжнародних організацій. А Організація Об'єднаних Націй (ООН), створена після Другої Світової війни, безсумнівно, - друге покоління", - додав він.
Бутрос-Галі висловив думку, що держави більше не є ключовими гравцями у суспільних відносинах. "Вони занадто малі для вирішення великих життєвих проблем і занадто великі для вирішення дрібних проблем. І тому проблеми, які держава не в силах вирішити, повинні направлятися в міжнародні організації. Таким чином, держава вступає у своєрідну конкуренцію як з приватними, так і з громадськими організаціями: НВО, регіональними парламентами, церквами, політичними партіями, профспілками, революційними рухами", - сказав Бутрос-Галі.
На його думку, в новій організації повинні брати участь не тільки держави, але й неурядові організації.
"Ця нова світова організація має бути близькою до Генеральної Асамблеї ООН і об'єднувати недержавні суб'єкти. Тільки зміни у світовому уряді можуть повернути довіру до міжнародних відносин, яка стане важливою темою майбутньої конференції в Баку", - додав він.
Шостий генсек ООН Бутрос Бутрос-Галі очолював організацію з 1992-го по 1996 рік.
Нагадаємо, що ООН ніяк не може вплинути на Росію, незважаючи на порушення нею норм міжнародного права під час анексії Криму та збройного конфлікту на Донбасі.